Іграшок багато не буває. Тому батьки намагаються до кожного свята купити нову, тим паче, що асортимент забавок у дитячих магазинах - на будь-який смак і гаманець.
У багатьох країнах існують вимоги до безпечності іграшок, які накладають обмеження на продаж. Мета таких правил – запобігання нещасних випадків, пожеж, травм. Діти, особливо малі, часто беруть іграшку до рота, тому матеріали, з яких вона зроблена, повинні бути безпечними. Дітям не можна давати дрібні іграшки, якими вони можуть вдавитися. Діти часто ще не розуміють небезпеки, а батьки не завжди думають, що може статися, тому важливо, щоб на іграшках була відповідна інформація, яка б попереджала про небезпеку.
Як же вибрати безпечну іграшку для своєї дитини?
Згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151 «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок» вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років, повинні бути задекларовані, відповідати технічним умовам, українському законодавству та бути безпечними для дітей.
Купуйте іграшки в перевірених спеціалізованих місцях продажу, де товари мають необхідне маркування, а продавець надасть всю необхідну документацію, що підтверджує безпеку та якість.
Найнебезпечніші іграшки.
- Магнітні кульки, палички, намистинки і мозаїки: вони таять в собі небезпеку тим, що невеликого розміру і їх можна проковтнути.
- Недорогі ляльки і пупси з їдким запахом, хоч і приваблюють невисокою ціною, насправді дуже небезпечні для дітей. Вони можуть містити фенол, який викликає алергію та задуху.
- Іграшки з блоками живлення. Блоки живлення найчастіше просто на клямці. Якщо дитина ковтає батарейку, крім того, що вона може вдавитися, відбувається шкідливий вплив батарейки на організм.
- М’які іграшки. Пластикові частини іграшки (очі, ніс тощо) мають бути щільно закріплені, також слід звертати увагу на міцність швів, щоб у дитини не було доступу до наповнювача.
- Слайм, (лизун) пластичні глини, основним компонентом яких є тетраборат натрію – ще одна категорія потенційно небезпечних іграшок, проковтування або вдихання бору може призвести до хімічного опіку слизових і внутрішніх органів дитини.
- Зброя та гострі предмети. Шаблі, шпаги, лук зі стрілами – в небезпеці цих іграшок не сумнівається ніхто, але все ж в гонитві за реалістичністю багато хто продовжує скуповувати зброю з полиць магазинів.
При покупці іграшки звертаємо увагу:
- Чи наявна відповідна документація, яка засвідчує якість та безпечність іграшки;
- Чи достатньо іграшка міцна, чи не має вона заводських ушкоджень, чи міцно приєднані дрібні деталі;
- Чи безпечна конструкція іграшки: відсутність ріжучих країв, гострих кінців, тріщин, вузьких щілин і отворів. Для найменших небезпеку можуть становити іграшки з довгими (більше 15 см) мотузочками;
- Чи не перезнімається фарба, що покриває іграшку;
- Чи немає різкого і неприємного запаху;
- Чи відповідає іграшка віку дитини.
Найдорожче, що може бути у батьків - це її дитина, тому обираючи іграшку, піклуйтеся про її здоров’я з народження!
Могилів-Подільське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області
~•~•~•~•~•~•~•~•~
Слідкуйте за новинами Могилів-Подільської міської ради також у соціальних мережах