Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідності.
Цей День було започатковано у 2014 році, так з тих пір українці відзначають його в умовах війни. Бойові дії йшли на сході, саме там українська армія захищала найвищі цінності, обстоювані на Майданах, саме там ризик утрати цих цінностей усвідомлювався з особливою гостротою.
У лютому 2022 року полем битви за свободу та незалежність стала вся країна. Повномасштабна агресія росії проти України перетворила нашу державу на своєрідний Майдан із його базовими принципами самоорганізації, консолідації, взаємодопомоги.
Війна змусила нас активніше переосмислювати своє минуле, глибше відчувати й усвідомлювати важливість тих ціннісних орієнтирів, які чітко було задекларовано на Майданах.
Саме тому цьогорічний День Гідності та Свободи стане особливим для громадян України, бо, говорячи про Майдани, ми не зможемо не говорити про війну. А говорячи про війну, не можемо забувати про Майдани як місце, де українці вчилися захищати свою гідність і свободу, відстоювати незалежність своєї Батьківщини.
* Дізнатися більше про українські Майдани можна за посиланням