Кожен із нас розуміє, що цінною інвестицією у перемогу України має стати не тільки збереження та розвиток потенціалу її людей, а й формування мережі, яка відповідатиме потребам кожного жителя громади.

У нашому розумінні - це створення системи, що забезпечуватиме громадське здоров'я. Це концепція створення єдиного майданчика для соціального захисту, освіти, медичної спільноти і консолідація їх зусиль у напрямках підтримки психічного здоров'я.

Заступник міського голови Михайло Слободянюк провів серію зустрічей з робочою групою, мета якої розробити комплекс заходів, спрямованих на розвиток сталої системи охорони громадського здоров'я.

Під час презентації Аліна Кобець, регіональна координаторка з психічного здоров'я у Вінницькій області, довела інформацію про діяльність проєкту "Розбудова стійкої системи охорони громадського здоров'я" надано інформацію про цілі, напрямки роботи та мету проєкту, кожен сектор мав нагоду довести своє бачення шляхів його втілення в життя.

Суть проєкту в межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки допомогти подолати надзвичайний стрес та наслідки травм, отриманих внаслідок війни, попередити розвиток психічних розладів.

Для цього потрібно систематизувати та консолідувати усі наявні у держави, громад та громадянського суспільства ресурси та напрацювання, щоб забезпечити доступ до якісних послуг із психічного здоров’я для всіх, хто їх потребує – і військових, і цивільних.

Програма передбачає:

  • Підвищення обізнаності людей в питаннях психічного здоров’я (як зберігати здоров'я, практики самодопомоги та стрес-менеджменту, коли звертатись по допомогу, боротьба зі стигмою щодо звернення до психолога/психіатра).
  • Створення дослідницько-освітньої платформи/путівника для фахівців та отримувачів послуги. На платформі будуть зібрані методики, онлайн навчальні курси методикам та інструментам, онлайн-рішення для самодопомоги і т. д.
  • Навчання сімейних лікарів, лікарів-психологів, психотерапевтів, соціальних, шкільних, військових психологів доказовим методикам допомоги людям, які пережили травматичні події.
  • Розбудова системи надання допомоги, якою зможе скористатися той, хто її потребує.

Розробка програми ведеться у тісному контакті з ВООЗ, яка надає необхідну підтримку та експертизу.

В рамках проєкту "Розбудова стійкої системи громадського здоров'я", організованої за підтримки USAID вже 15 фахівців Могилів Подільського МЦ ЦПМСД пройшли навчання за програмою mhGAP, з метою подолання прогалин у сфері охорони психічного здоров'я.

Для фахівців фокусних громад буде організовано наступні тренінги у квітні та травні. Що допоможе установам заключити угоди за новими пакетами з НСЗУ.