Розмір шрифту:

Запобігання проявам корупції - Актуальна інформація

Конфлікт інтересів

База знань НАЗК

https://wiki.nazk.gov.ua/category/konflikt-interesiv/

Тест на виявлення конфлікту інтересів

https://nazk.gov.ua/uk/test-na-vyyavlennya-konfliktu-interesiv/

Звернутися за роз’ясненням про конфлікт інтересів

https://nazk.gov.ua/uk/konflikt-interesiv/

Викривачі корупції

https://wiki.nazk.gov.ua/category/vykryvachi-koruptsiyi/

 


 

 

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

 

Відповідно до ч. 2 ст. 532 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону, які можуть бути перевірені.

Так, в абзацом 6 та 11 частини 1 статті 1 Закону передбачено такі види правопорушень:

  • корупційне правопорушення – діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність (зокрема, відповідно до примітки до ст. 45 КК України корупційними кримінальними правопорушеннями вважаються кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст. 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст. 210, 354, 364, 3641, 3652, 368, 3683, 3684, 3685, 369, 3692 КК України);
  • правопорушення, пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;
  • інші порушення Закону – це порушення встановлених Законом вимог, заборон та обмежень, які не підпадають під корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення та за які особа може нести дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У разі якщо під час попереднього розгляду повідомлення встановлено, що воно не відповідає вимогам Закону та не містить інформацію про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, його подальший розгляд здійснюється відповідно до Закону України «Про звернення громадян», про що у триденний строк інформується особа, яка здійснила повідомлення.

Таким чином, у разі коли Вам стали відомі фактичні дані, які підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» конкретною посадовою особою апарату Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, або територіальних органів (якщо така інформація стала Вам відома у зв’язку з трудовою, професійною, господарською, науковою діяльністю, проходженням служби чи навчання або участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання), просимо повідомити про це каналами:

  • через «Єдиний портал повідомлень викривачів» Національного агентства з питань запобігання корупції;
  • засобом електронного зв’язку [email protected] ;
  • особисто уповноваженій особі з питань запобігання та виявлення корупції в апараті Могилів-Подільської міської ради та її виконавчих органів. Зустрічі з викривачами, за необхідності, можуть здійснюватися в неробочий час та за межами приміщення Могилів-Подільської міської ради;
  • посадові особи Могилів-Подільської міської ради та її виконавчих органів можуть у будь-який час звернутись до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в апараті Могилів-Подільської міської ради та її виконавчих органів, використовуючи такі засоби зв’язку:

 робочу електронну пошту [email protected] або за допомогою телефонного зв’язку: (04337) 6-29-96;

  • листом через поштові відділення на поштову адресу Могилів-Подільської міської ради: 24000, пл. Шевченка, 6/16, м. Могилів-Подільський, Вінницька область.

При поданні заяви на паперових носіях на конверті додайте позначку «Про корупцію.

Могилів-Подільська міська рада співпрацює з особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» з боку посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, закладів.

У разі письмового звернення, автору повідомлення необхідно вказати своє прізвище, ім’я, по батькові, адресу та поставити особистий підпис.

Повідомлення також може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно).

УВАГА! Повідомлення підлягає розгляду, якщо:

  • воно містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення посадовими особами місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, закладів;
  • інформація стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

 

Повідомлення млжуть бути подані з використанням таких засобів зв’язку:

 

  • робоча електронна пошта: [email protected] або за допомогою телефонного зв’язку: (04337) 6-29-96;
  • листом через поштові відділення на поштову адресу Могилів-Подільської міської ради: 24000, пл. Шевченка, 6/16, м. Могилів-Подільський, Вінницька область.

При поданні заяви на паперових носіях на конверті додайте позначку «Про корупцію».