Центр  (відділ) надання адміністративних послуг  Могилів-Подільської міської  ради для зручності суб’єктів підприємницької діяльності проводить прийом та видачу документів щодо реєстрації громадських  формувань.

             Реєстрацію  громадських формувань здійснює Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), за адресою :  вул.Хмельницьке шосе, 7  м.Вінниця (адміністративні послуги,  легалізації громадських формувань.

Термін «громадські формування»  вживається в такому значенні:  політичні партії структурні підрозділи політичних партій, громадські об’єднання місцеві осередки громадських  об’єднань, із статутом юридичної особи,  професійні спілки їх об’єднання, організації,  профспілки, передбачені статутом профспілки, та їх об’єднання, творчої спілки, місцеві осередки творчих спілок, постійно діють третейські суди, організації роботодавців, їх об’єднання, відокремленні підрозділи іноземних урядових організацій представництва філій іноземних благодійних організацій.

-        визначають порядок взаємодії між фронт-офісами та територіальними органами Мін’юсту при наданні наступних адміністративних послуг .

-        державна реєстрація створення громадського об’єднання;

-        державна реєстрація включення відомостей про громадське об'єднання, зареєстроване до 01 липня 2004 року, відомості про яке не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

-        державна реєстрація змін до відомостей про громадське об'єднання, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до установчих документів;

-        державна реєстрація рішення про виділ громадського об'єднання;

-        державна реєстрація рішення про припинення громадського об'єднання;

-        державна реєстрація рішення про відміну рішення про припинення громадського об'єднання;

-        державна реєстрація  зміни складу комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) громадського об'єднання;

-        державна реєстрація припинення громадського об'єднання в результаті його ліквідації;

-        державна реєстрація припинення громадського об'єднання в результаті його реорганізації;

-        державна реєстрація створення відокремленого підрозділу громадського об'єднання;

-        державна реєстрація внесення змін до відомостей про відокремлений підрозділ громадського об'єднання;

-        державна реєстрація припинення відокремленого підрозділу громадського об'єднання.

 

 Сфера дії Закону

  1. Дія Закону «Громадські об’єднання» поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об'єднань в Україні.
  2. Дія цього Закону не поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення:

1) політичних партій;

2) релігійних організацій;

3) непідприємницьких товариств, що утворюються актами органів державної влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування;

4) асоціацій органів місцевого самоврядування та їх добровільних об'єднань;

5) саморегулівних організацій, організацій, які здійснюють професійне самоврядування;

6) непідприємницьких товариств (які не є громадськими об'єднаннями), утворених на підставі інших законів.

  1. Особливості регулювання суспільних відносин у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення окремих видів громадських об'єднань можуть визначатися іншими законами.
  2. Неурядові організації інших держав, міжнародні неурядові організації (далі - іноземні неурядові організації) діють на території України відповідно до цього та інших законів України, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

 

Утворення та реєстрація громадського об’єднання

 

  1. Утворення громадського об'єднання здійснюється на установчих зборах його засновників та оформлюється протоколом.
  2. Протокол установчих зборів громадського об'єднання має містити відомості про:

1) дату та місце проведення установчих зборів;

2) осіб, які брали участь в установчих зборах;      

3) рішення про утворення громадського об'єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності;

4) рішення про визначення найменування та за наявності - скороченого найменування громадського об'єднання;

5) рішення про затвердження статуту громадського об'єднання;

6) рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об'єднання відповідно до затвердженого статуту;

7) рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об'єднання у правовідносинах з державою та іншими особами і вчиняти дії від імені громадського об'єднання без додаткового уповноваження (далі - особа, уповноважена представляти громадське об'єднання), - для громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, якщо утворення (обрання) органів управління не передбачено рішенням про утворення такого об'єднання;

8) рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, для громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.

  1. Юридична особа приватного права бере участь в утворенні громадської спілки через свого керівника або іншого уповноваженого представника, який діє на підставі довіреності на вчинення дій щодо утворення громадської спілки.
  2. У разі утворення громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, рішення, передбачені пунктами 5 та 6 частини другої цієї статті, приймаються, якщо наявність статуту та/або утворення (обрання) органів управління передбачено рішенням про утворення такого об'єднання.
  3. У протоколі установчих зборів можуть зазначатися відомості і про інші прийняті на цих зборах рішення стосовно утворення та/або діяльності громадського об'єднання.
  1. Особа може бути обрана керівником, обрана до складу керівного органу громадського об'єднання, визначена особою, яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, або визначена особою, уповноваженою представляти громадське об'єднання, за наявності її особистої згоди.
  2. Протокол установчих зборів підписується головуючим та секретарем зборів.
  3. Громадське об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність із статусом юридичної особи або без такого статусу, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", протягом 60 днів з дня проведення установчих зборів.

 

До уваги представників громадських формувань!

Адміністративний збір  стягується відповідно до ст. 36  Закону України « Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб  - підприємців та громадських формувань».