Станом на 01.07.2024 року на території Могилів-Подільської ТГ санітарно-епідеміологічна ситуація не несе загрози для життя і здоров’я мешканців. Про це свідчать результати щоденного моніторингу, який здійснюється фахівцями ВСП Могилів-Подільський районний відділ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

Так на сьогоднішній день ситуація щодо радіаційного гамма-фону по Могилів-Подільській ТГ залишається без змін та не несе загрози населенню. Середній рівень відповідає фоновим рівням для нашої місцевості, перевищень природного радіаційного фону нема. За червень місяць виконано 280 вимірів радіаційного фону. Показник становить від 10 мР/год до 13 мР/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.

Щоденно здійснюється дослідження проб питної води з водогонів та криниць на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники.

Проводилися дослідження атмосферного повітря:

на території м. Могилева-Подільського 63 проби, вул. Ринкова, 33 (район гімназії), вул. Грецька, 3, вул. Сагайдачного (міський парк).

Встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин, а саме азоту діоксину, пилу та формальдегіду по вул. Ринковій, 33 та Грецькій, 3 міста Могилева-Подільського;

шум: виконано 9 замірів, з них 6 (66,7,0%) з перевищенням

- перевищення еквівалентного рівня шуму та максимального рівня звукового тиску було в м. Могилів-Подільський, по вул. Грецькій, 3 (автомагістраль до пункту пропуску через Державний кордон), по вул. Ринковій, 33 (район гімназії);

грунт: було відібрано 3 проби, всі відповідали гігієнічним нормам визначених Гігієнічним регламентом допустимого вмісту хімічних речовин у ґрунті затвердженого Наказом МОЗ України 14 липня 2020 року N 1595;

На території Могилів-Подільського району офіційний статус має міський пляж м. Могилева-Подільського. Щотижнево проводиться забір річкової води р. Дністер та піску з пляжу на санітарно-хімічні, бактеріологічні та радіологічні показники. Якість води та піску на міському пляжі відповідають гігієнічним нормативам.

ВСП Могилів-Подільський районний відділ ДУ «Вінницький ОЦКПЗ МОЗ» бере на себе зобов’язання протягом оздоровчого сезону щотижнево проводити відбір проб води та піску в місцях масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання на санітарно-хімічні, бактеріологічні, радіологічні показники та на наявність збудника холери.

ВСП Могилів-Подільський районний відділ ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ» працює у звичному режимі згідно плану моніторингових досліджень факторів навколишнього середовища на 2024 рік.

~•~•~•~•~•~•~•~•~

Слідкуйте за новинами Могилів-Подільської міської ради також у соціальних мережах