Звіт з реалізації Стратегії розвитку Могилів-Подільської міської територіальної громадидо 2030 року за 2024 рік

  • 27

Стратегічна ціль 1. Модернізація інфраструктури та благоустрій громади.

 

Оперативна ціль 1.1. Вдосконалення транспортної системи та модернізація інженерної інфраструктури.

Завдання 1.1.2. Закупівля автобусів для перевезення дітей до опорних шкіл громади.

 

У 2024 році управлінню освіти Могилів-Подільської міської ради передані 2 спеціальні шкільні автобуси, які були придбані з міського бюджету в минулому році, та 1 звичайний автобус як благодійна допомога для перевезення дітей до опорних шкіл громади. В рамках співфінансування також було придбано 1 автобус.

        

Завдання 1.1.4. Ремонт доріг та придорожньої інфраструктури.

 

Протягом січня-грудня 2024 року проведений поточний ремонт 8605,0 м2 дорожнього покриття вулиць громади, капітальний ремонт 2646 м2 дорожнього покриття, ремонт 4836 м2 прибудинкових територій та благоустрій багатоквартирних будинків.

Також у звітному періоді було здійснено ремонт грунто-гравійних доріг у селах Озаринці, Сказинці, Воєвідченці, Петрівка, Пилипи, Грушка, Слобода-Шлишковецька, Садки, Немія, Яруга, Садківці, Суботівка, Серебрія та Карпівка.

 

Завдання 1.1.5. Облаштування мереж вуличного освітлення.

 

У 2024 році на території громади був здійснений ремонт 1486 пог. м мереж вуличного освітлення та встановлено 62 опори на суму 3 072,3 тис. грн.

 

Оперативна ціль 1.2. Забезпечення санітарного та екологічного благополуччя.

Завдання 1.2.2. Ефективне поводження із твердими побутовими відходами на території громади.

 

Всього на території громади розміщено 67 металевих контейнерів для збору сміття, 80 пластикових контейнерів, 10 контейнерів для роздільного збору сміття. Всього на обліку 24 майданчики для збору сміття.

 

Оперативна ціль 1.3. Раціональне використання водних ресурсів.

Завдання 1.3.3. Забезпечення належного утримання мереж водопостачання та водовідведення.

 

КП «Водоканал» Могилів-Подільської міської ради постійно здійснює заходи щодо попередження засмічення об’єктів водопостачання.

Прибережна смуга біля очисних споруд оглядається та прибирається щоденно. Постійно проводять роз’яснювальні бесіди з населенням, яке проживає в безпосередній близькості до об’єкту критичної інфраструктури – очисних споруд.

Артезіанські свердловини КП «Водоканал» Могилів-Подільської міської ради оснащені 23 лічильниками.

В 2024 році встановлено 4 частотні перетворювачі на артезіанських свердловинах для рівномірного підтримування тиску в мережі та економії електроенергії.

Крім того, для економії електроенергії встановлено енергоефективні насоси.

Лабораторія підприємства забезпечена всім необхідним обладнанням для здійснення дослідних вимірювань якості питної води та стічних вод, про що свідчить свідоцтво про атестацію № 0046/2023 від 10.08.2023.

Оцінка екологічного та санітарного стану джерел водопостачання проводиться двічі на день: зранку та у вечірній час.

Для постійного забезпечення питною водою мешканців громади КП «Водоканал» проводить раціональний розподіл навантаження на артезіанські свердловини. Для раціонального використання водних ресурсів підприємством здійснюється аналіз для пошуку економних варіантів.

 

Оперативна ціль 1.4. Модернізація та розширення матеріально-технічної бази закладів освіти, культури, спорту, медицини, соціальної сфери.

Завдання 1.4.1. Придбання необхідного обладнання для закладів громади.

 

Сфера освіти

Для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти громади протягом січня-грудня 2024 року витрачені кошти на суму 21088,7 тис. грн, а саме:

  • канцтовари та зберігання підручників на суму 295,5 тис. грн;
  • предмети гігієни, засоби для миття на суму 424,6 тис. грн;
  • обладнання для харчоблоків на суму 125,0 тис. грн;
  • бензин, дизпаливо на суму 1807,4 тис. грн;
  • господарська техніка на суму 675,7 тис. грн;
  • господарські матеріали для поточного ремонту на суму 1158,5 тис. грн;
  • телекомунікаційні послуги, охоронна сигналізація, вогнегасники на суму 469,1 тис. грн;
  • технічні засоби та обслуговування на суму 453,5 тис. грн;
  • водна питна, лабораторні дослідження, дератизація на суму 72,8 тис. грн;
  • ремонт та обслуговування автобусів, страхування на суму 688,7 тис. грн;
  • поточні ремонти електромережі, водо- та теплопостачання на суму 1414,6 тис. грн;
  • будівельні матеріали на суму 575,2 тис. грн;
  • благоустрій територій на суму 91,2 тис. грн;
  • перевезення дітей на суму 320,9 тис. грн;
  • ремонт комп’ютерної техніки, виготовлення документів про освіту на суму 102,8 тис. грн;
  • поточний ремонт укриття, пічок, харчоблоку на суму 1733,3 тис. грн;
  • корекційні засоби розвитку на суму 100,7 тис. грн;
  • закупівля продуктів харчування на суму 10579,2 тис. грн.

У рамках співфінансування з місцевого бюджету було виділено 211,8 тис. грн для придбання комплекту мультимедійного обладнання та 178,9 тис. грн на придбання ноутбуків для НУШ.

 

КНП «Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування» Могилів-Подільської міської ради

З метою покращення матеріально-технічної бази КНП «Могилів-Подільська ОЛІЛ» Могилів-Подільської міської ради за 12 місяців 2024 року було придбано та отримано дизельний генератор, два апарати для міостимуляції, апарат для фізіотерапії комбінований, дві кушетки медичні, набір для внутрішньо-кісткового доступу, два газових аналізатори, стіл реабілітаційний, сходи з похилою площиною, бруси з перешкодами, тренажер маятниковий універсальний, дві батареї резервного живлення Tesla Powerwall 2, ноутбук, 3 пральні машини, 3 сушильні машини, портативний аналізатор газів крові та електролітів, стерилізатор повітряний ГП-160, 4 кондиціонери, багатофункціональний комп’ютерний пристрій, 3 фільтраційні системи очищення питної води, система вентиляції легень, сканер ультразвуковий діагностичний HS30, 2 фетальні монітори L8-P6 PRO, монітор пацієнта, реабілітаційна бігова доріжка на загальну суму 5 652,9 тис. грн.

Крім того, з метою забезпечення встановлення на території лікарні модульної котельні теплової потужністю 2000 кВт, отриманої від Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), розроблено проєктно-кошторисну документацію по об’єкту «Нове будівництво твердопаливної блочно-модульної котельні сумарною потужністю 2000 кВт для теплопостачання комунального некомерційного підприємства «Могилів-Подільська окружна  лікарня інтенсивного лікування» Могилів-Подільської міської ради по вул. Полтавська 89/2, м. Могилів-Подільський Вінницької області» на суму 6  396,0 тис. грн.

 

КНП «Могилів-Подільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Могилів-Подільської міської ради

В 2024 році Міністерством охорони здоров’я України було внесено зміни до табеля оснащення первинної ланки медичних закладів. Для дооснащення було закуплено 5 наборів камертонів медичних та 5 плантографів на суму 114,6 тис. грн.

З метою зміцнення матеріально-технічної бази будівель КНП «Могилів-Подільський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Могилів-Подільської міської ради проведені ремонтні роботи на загальну суму 416,2 тис. грн. та закуплено меблі на суму 16,6 тис. грн.

 

Сфера культури

У 2023 році для проведення ремонтів та зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури громади було витрачено 433,9 тис. грн з місцевого бюджету.

 

Завдання 1.4.4. Здійснення заходів з енергозбереження.

 

Комунальним підприємством «Житловокомунгосп» протягом січня-грудня 2024 року замінено зношених інженерних мереж: водогінних в 40 будинках; каналізаційних в 34 будинках.

Запроваджені інші заходи з енергозбереження:

1) в 80 будинках замінено 356 електролампочок на економні;

2) в 22 будинках відремонтовано освітлення;

3) в 3 будинках замінено 3 електролічильники;

4) в 12 будинках відремонтовано освітлення в підвалі;

5) в 3 будинках засклено вікна сходових кліток;

6) в 1 будинку замінено 2 рубильники (400 А);

7) в 3 будинках здійснено ремонт покрівель.

 

Стратегічна ціль 2. Створення комфортного середовища для життя.

 

Оперативна ціль 2.1. Здійснення заходів безпеки та громадського порядку.

Завдання 2.1.2. Поліпшення системи оповіщення на випадок надзвичайних ситуацій.

 

Згідно зі статтею 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Могилів-Подільською міською радою, як органом місцевого самоврядування, також здійснюються заходи на підтримку оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості.

На території Могилів-Подільської міської територіальної громади здійснюються заходи з оновлення технічного стану системи оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.

У 2024 році проведені технічні перевірки працездатності внутрішньообласної системи централізованого оповіщення області з міського та позаміського запасного пунктів управління: а) щоденні; б) щомісячні;

в) квартальні г) річна.

9 лютого 2024 року прийнято участь у проведенні штабного тренування  щодо дій в умовах паводку, пропуску льодоходу і повені.

У червні 2024 року проведено тренування Могилів-Подільської районної ланки та міської субланки районної ланки Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту по реагуванню на радіаційні, хімічні, біологічні та ядерні загрози.

У травні 2024 року прийнято участь у проведенні штабного тренування з органами управління та силами цивільного захисту Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (з визначенням стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту в особливий період та під час воєнного стану).

12 жовтня 2024 року прийнято участь у штабному тренуванні з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій в складних умовах осінньо-зимового періоду.

19 жовтня 2024 року проведено штабне тренування органів управління цивільного захисту Могилів-Подільської територіальної громади за темою: «Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту територіальної громади при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на гідроспорудах Новодністровського каскаду ГЕС».

 

Оперативна ціль 2.4. Ефективна система надання адміністративних послуг.

Завдання 2.4.1. Забезпечення функціонування центру надання адміністративних послуг.

 

Рішенням 38 сесії 8 скликання Могилів-Подільської міської ради від 22.11.2023 № 879 «Про внесення змін до рішень 35 сесії міської ради 8 скликання від 31.08.2023 № 796; 21 сесії міської ради 8 скликання  від 15.07.2022 № 543» затверджено 369 адміністративних послуг, які надаються відділом «Центр надання адміністративних послуг» Могилів-Подільської міської ради та через мобільний ЦНАП у Могилів-Подільській міській територіальній громаді Могилів-Подільського району Вінницької області, серед них:

  • державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • державна реєстрація речових прав на нерухоме майно;
  • паспортні послуги;
  • заміна та видача посвідчення водія;
  • реєстрація/перереєстрація транспортних засобів;
  • видача відомостей з Державного земельного кадастру та інші земельні послуги;
  • консультаційна допомога при заповненні та подачі заяви фізичною особою до реєстру зруйнованого та пошкодженого майна;
  • видача висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи;
  • ветеранські послуги;
  • державна реєстрація актів цивільного стану;
  • реєстрація місця проживання особи та інші послуги пов’язані з реєстрацією/ перереєстрацією місця проживання;
  • реєстрація запитів на публічну інформацію;
  • реєстрація звернень на урядову «гарячу лінію»;
  • реєстрація заяв щодо отримання містобудівних умов;
  • реєстрація депутатських звернень;
  • внесення відомостей до вебресурсу «Прихисток», які звертаються вперше;
  • формування щомісячно відомостей до Державного реєстру виборців щодо зареєстрованих/знятих з реєстрації місця проживання осіб;
  • формування щомісячно відомостей до ТЦК та СП щодо зареєстрованих/ знятих з реєстрації місця проживання осіб військовозобов’язаних;
  • опрацювання запитів суду, поліції, прокуратури, СБУ та інших державних установ, а також запити старостів територіальної громади та нотаріусів.

 

Завдання 2.4.2. Закупівля обладнання з метою розширення та покращення надання адміністративних послуг.

 

Відповідно до розпорядження КМУ від 31.05.2022 № 436 «Про передачу нерухомого та окремого індивідуально визначеного майна у власність територіальних громад Вінницької області» передано відділу «Центр надання адміністративних послуг» Могилів-Подільської міської ради принтер Swiftpro K60 з безконтактним енкодером та подвійним модулем ламінування для видачі посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів.

Станом на 01.01.2025 обладнання передано та використовується в роботі.

Згідно листа про початок проєкту «Створення та розвиток консультаційних пунктів для бізнесу у Вінницькій, Київській, Тернопільській та Харківській областях», який реалізується Громадською організацією «Центром розвитку ініціатив «ІнСорс» в межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» за фінансової підтримки Уряду Японії і впроваджується  Програмою розвитку ООН, підписаний меморандум про співпрацю, очікується підписання договору про співпрацю та безкоштовну передачу обладнання для облаштування робочого місця для консультацій підприємців.

 

Стратегічна ціль 3. Підвищення економічної стабільності громади.

 

Оперативна ціль 3.1. Залучення інвестицій у розвиток громади.

Завдання 3.1.1. Підготовка плану просторового розвитку громади.

 

На виконання рішення 27 сесії 8 скликання Могилів-Подільської міської ради від 20.12.2022 року № 639 «Про розроблення комплексного плану просторового розвитку територій Могилів-Подільської міської територіальної громади» та рішення 35 сесії 8 скликання Могилів-Подільської міської ради від 31.08.2023 року № 811 «Про затвердження Програми забезпечення розроблення містобудівної документації Могилів-Подільської міської ради Могилів-Подільського району Вінницької області на 2023-2027 рр.» підготовлено технічне завдання «Послуги з розроблення комплексного плану просторового розвитку території Могилів-Подільської міської територіальної громади Вінницької області (підготовчий етап)».

Виконання робіт передбачається у сім етапів:

  • 1-й етап. Проведення аерофотознімальних робіт.
  • 2-й етап. Актуалізація топографічного плану населеного пункту Могилів-Подільський в М 1:2000 з прив’язкою геодезичної мережі міста до МСК-05 (місцева система координат Вінницької області - УСК-2000), побудова трансформаційного поля для трансформації містобудівної, топографічної та землевпорядної документації із МСК, утвореною від СК-42 до МСК-05».
  • 3-й етап. Розроблення історико-архітектурного опорного плану м. Могилева-Подільського.
  • 4-й етап. Виготовлення топографічного плану територій громади в М 1:10000 в якості картографічної основи Комплексного плану просторового розвитку території громади.
  • 5-й етап. Виготовлення технічної документації з визначення зони підтоплення територій у межах населених пунктів: м. Могилів-Подільський, с. Серебрія с. Немія, с. Бронниця, с. Садківці, с. Суботівка, с. Яруга внаслідок проходження повеней і паводків (пропозиція: визначити зону підтоплення в межах території об’єднаної громади, встановлення ПЗС та ВОЗ в складі робіт КППР).
  • 6-й етап. Розроблення Проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с. Немія (пропозиція: встановити межі н.п., де є актуальний ГП, межі решти н.п. – у складі КППР, передбачивши проєктні межі, щоб уникнути повторних витрат).
  • 7-й етап. Проведення заходів та робіт підготовчого етапу розроблення Комплексного плану просторового розвитку територіальної громади.

Результати проведених робіт передбачені для:

  • виконання основного етапу розроблення Комплексного плану просторового розвитку території громади, відповідно до вимог Постанови КМУ від 01.09.2021 № 926 «Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації»;
  • створення базового набору геопросторових даних передбачених Законом України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних»;
  • ведення земельного кадастру та інвентаризації земель Могилів-Подільської міської територіальної громади.

 

Завдання 3.1.2. Підготовка плану просторового розвитку громади.

 

У грудні 2024 року виконавчим комітетом Могилів-Подільської міської ради підготовлений інвестиційний паспорт громади.

Паспорт розміщений на офіційному вебсайті Могилів-Подільської міської ради в підрозділі «Інвестиційна політика та економічний розвиток» розділу «Економіка».

 

Завдання 3.1.3. Проведення інвентаризації вільних земельних ділянок та недобудованих об’єктів промислового призначення, на яких можливо реалізувати інвестиційні проєкти.

 

В рамках реалізації програми Кабінету Міністрів України та Міністерства економіки України з релокації українських підприємств, які знаходяться у зоні активних бойових дій, проводиться робота щодо опрацювання звернень суб’єктів господарювання, які мають намір переміститися зі східних регіонів країни на територію громади.

Здійснюється пошук та підбір таких приміщень та площ відповідно до потреб та запитів суб’єктів господарювання, які переміщають виробництво.

На території Могилів-Подільської міської територіальної громади продовжує здійснювати виробничу діяльність ТОВ НВК «Глобус», переміщене з с. Чайківка Харківської області. Основними видами діяльності підприємства є виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах, допоміжна діяльність у тваринництві та виробництво готових кормів для домашніх тварин.

 

Завдання 3.1.4. Забезпечення реалізації інвестиційних проєктів, в т.ч. за рахунок грантових коштів.

 

У серпні 2024 року Могилів-Подільську міську раду зареєстровано у єдиній цифровій інтегрованій інформаційно-аналітичній системі DREAM з метою залучення додаткових коштів для реалізації проєктів з розвитку інфраструктури громади.

 

Оперативна ціль 3.3. Розвиток агропромислового виробництва.

Завдання 3.3.4. Виконання механізму надання державної підтримки виробникам сільськогосподарської продукції.

 

На території громади здійснюють діяльність 29 суб’єктів господарювання різної форми власності, які обробляють землі сільськогосподарського призначення.

З метою забезпечення розвитку агропромислового виробництва громади фінансово-економічним управлінням міської ради було розіслано 5 презентацій суб’єктам сільського господарства для фінансово-технічної та організаційної підтримки їхньої діяльності.

Крім того, надається роз’яснювальна та методична допомога щодо програм підтримки на єдиній платформі Державного аграрного реєстру.

У 2024 році з метою отримання дотації за вирощування великої рогатої худоби чи обробку земельної ділянки сільськогосподарського призначення фінансово-економічним управлінням міської ради надані консультації 22 мешканцям громади. В результаті проведеної роботи жителі громади залучили майже 500,0 тис. грн для утримання великої рогатої худоби.

На офіційному вебсайті міської ради висвітлюється інформація щодо проведення семінарів, конференцій та робочих зустрічей для агровиробників.