Розмір шрифту:

Україною прокотилася хвиля дитячих самогубств!

         Останнім часом в Україні ювенальна поліція фіксує сплеск небезпечних челенджів і спроб суїциду серед підлітків. Переважна кількість таких дій призводять  до трагічних наслідків. У негативному впливі на дітей дехто звинувачує інтернет, хтось нарікає на ЗМІ, хтось - на школу або родину. Проаналізувавши останні на часі випадки спроб суїциду ми звернулися до психологів та ювенальних працівників за рекомендаціями, як попередити трагедію. Експерти закликають правоохоронні органи, заклади освіти та батьків об'єднатися навколо цієї проблеми, а також радять дорослим розмовляти з дітьми, вибудовувати з ними довірливі стосунки та приділяти їм увагу.

          Гра зі смертю в підлітковому віці здається способом довести сміливість, мужність, везіння, винятковість та власну обраність (у чому впевнені майже всі діти в цьому віці). Як же спрямувати цю енергію на цікаві та безпечні справи? Як вберегти синів і доньок?

         Як правило, діти шукають онлайн ігри, і дають згоду на участь у них, через недостатню увагу з боку найрідніших чи найближчих людей −  батьків, відчуваючи розчарування і дискомфорт.

        Підліток ще не має досвіду, як подолати цей дискомфорт, а адміністратори груп, досвідчені психологи, спеціально нагнітаючи та загострюючи негатив, ще більше обмежують його коло спілкування з реальними ровесниками та друзями. Усі ці маніпуляції свідомістю супроводжуються похвалою за «героїзм», мовляв, тільки справжній герой може зважитись на вчинки, які лякають інших.

      Найбільш вразлива вікова категорія це діти 10-14 років. Вони хочуть самоствердитися, у такий спосіб, довести всім, які вони «круті» і, на жаль, не усвідомлюють та не передбачають наслідків своїх дій.

Тому, батькам необхідно бути досить пильними та дотримуватись певних рекомендацій щодо профілактики комп’ютерної залежності у дитини. Насамперед необхідно звернути увагу на:

 • підозрілу поведінку дитини;
 • замкнутість;
 • не бажання спілкуватись з однолітками, батьками;
 • самовільне залишення дому.

Якщо ви помітили хоча б одну із цих деталей обов’язково поговоріть з дитиною, поясніть небезпеку участі у таких групах. Багато батьків у паніці встановлюють тотальний контроль над своїми дітьми, забравши телефон або закривши її вдома, думаючи що таким чином вбережуть їх. Завдання батьків полягає не тільки в контролі за своїми дітьми,  а й у їх підтримці.  Тільки довіряючи вам дитина прийде до вас із проблемою, а не приховає її до останнього. Контролюйте зайнятість своєї дитини, залучайте її до ігор, занять у гуртках, секціях та до виконання домашніх обов’язків.

Підліткам необхідно пояснити, що такі ігри є небезпечними, в ході яких  ними намагаються маніпулювати люди, які скоріш за все є психічнохворими, живуть десь в іншому місті, країні і завданням їх є примусити підлітка виконати його волю – покінчити життя самогубством. Тому, найважливіше – вчасно виявити проблему, аби  не допустити трагедії.

   Щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи необхідно: 

 1. Приділяти більшу увагу психологічному стану дитини.
 2. Перевіряти тіло дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду, зокрема, у формі кита.
 3. Перевіряти облікові записи дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт, стежити за вмістом спілкування у приватних чатах.
 4. Звертати увагу на коло спілкування дитини.
 5. Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
 6. Контролювати, які фото-та відеофайли розміщені в гаджетах дитини.
 7. Встановлювати функцію «батьківський контроль» на гаджетах дитини.

 

Увага батьки! Якщо ви помітили в поведінці дитини зміни, які не можете подолати самостійно, звертайтесь до Служби у справах дітей сім’ї та молоді Могилів-Подільської міської ради, за адресою: м. Могилів-Подільський площа Шевченка 6/16, тел. 6-24-28 та 6-52-97.