Розмір шрифту:

Субсидії по-новому. Найактуальніші питання

Уряд постановою від 14.04.2021 №  420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» вніс зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, які направлені на посилення адресності надання житлових субсидій. Затверджені заходи направлені на забезпечення державної соціальної підтримки населенню та здійснення заходів ефективного і раціонального використання бюджетних коштів. То ж на які зміни чекати жителям громади?

Умови отримання житлових субсидій з травня 2021 року

     У травні 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) для всіх громадян буде здійснюватися лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

      Важливо! Житлова субсидія громадянам, які звернуться по неї протягом весняно-літнього сезону (травень-вересень), призначатиметься із травня. Тобто, поспішати з оформленням документів саме у травні не варто. Окрім того наголошуємо, що бланки заяв та декларацій не потрібно купувати та заповнювати самостійно. Прийом документів від громадян буде проводитися виключно через програмний комплекс «Соціальна громада».

Форма надання житлових субсидій

Починаючи з травня 2021 року надання житлових субсидій в державі буде здійснюватися включно у грошовій готівковій формі.

Хто не зможе отримати субсидію за новими правилами

З урахуванням нових правил не призначать субсидію, якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів сім'ї особи із складу домогосподарства:

 • протягом року до звернення по субсидію купив земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн;
 • на момент призначення субсидії має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня (понад 50 тис грн);
 • за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн;
 • перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);
 • не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією податкової та Пенсійного фонду. Або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено бодай мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 5 років або якщо в сім'ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;
 • має у власності більше ніж одне житлове приміщення
 • площа житла становить: квартири – понад 130 кв.м., будинку – понад 230 кв.м. За винятком дитячих будинків сімейного типу, багатодітних родин, прийомних сімей, житлових приміщень для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках тощо;
 • родина не повернула надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди;
 • є заборгованість з оплати комунальних послуг та сплати аліментів у понад 3 місяці.

Чи можливо призначити субсидію за рішенням комісії за наявності вищезазначених випадків

     Постановою скасовано діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається.

У домогосподарстві є зареєстровані особи, які фактично там не проживають

      Згідно Постанови громадянин, який звернувся за призначенням житлової субсидії, має право надавати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення додаткові документи, що не передбачені Положенням, але необхідні для прийняття об’єктивного рішення.

     Таким чином, окрім необхідних заяви та декларації у вищезазначеному випадку потрібно надати підтверджуючі документи щодо факту непроживання у житловому приміщенні осіб, які там зареєстровані (довідка з місця роботи, навчання, договір оренди житла і іншому населеному пункті, тощо).

 

Як діяти у випадку наявності станом на 1 травня заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг

     У разі отримання інформації про наявність у жителя громади заборгованості на суму більше 340 грн. йому буде відмовлено у наданні житлової субсидії на наступний неопалювальний (опалювальний) період.  Її можливо буде призначити лише за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку - з місяця, що настає за тим, у якому до управління надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку.

     Громадяни, яким надається житлова субсидія, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг.

У разі виникнення будь- яких питань просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Могилів-Подільської міської ради за адресою: вул. В. Стуса, 56 або на номери «гарячих ліній»:

 • державних допомог та житлових субсидій – 6-64-02, 098-462-14-56
 • пільг на оплату житлово-комунальних послуг – 6-51-63, 098-461-82-47