Про роботу управління праці та соціального захисту населення Могилів-Подільської міської ради за 9 місяців 2024 року
Впродовж звітного періоду діяльність управління була направлена на забезпечення реалізації державної політики у сфері підтримки соціально незахищених верств населення територіальної громади, які згідно із чинним законодавством України мають право на отримання державних соціальних допомог, пільг, компенсаційних виплат та інших гарантій.
Соціальний захист пільгових категорій населення
Соціальну стипендію протягом 9 місяців 2024 року отримали 65 студентів вищих навчальних закладів на загальну суму 751,6 тис. грн.
Працівниками відділу соціальної підтримки пільгових категорій населення станом на 01.10.2024 року прийнято через ПК « Соціальна громада » 527 справ осіб пільгової категорії для забезпечення пільгами на сплату житлово - комунальних послуг, скрапленого газу та твердого палива.
З початку року проведено 6 засідань комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення на яких було проведено перерахунок грошової компенсації 3 внутрішньо переміщеним особам - учасникам бойових дій та призначена грошова компенсація 3 особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, одержаного під час захисту Батьківщини.
Виплачена компенсація з обласного бюджету перевізнику, який здійснював пільгове перевезення окремих категорій громадян на міжміських внутрішньо обласних маршрутах загального користування в сумі 24,9 тис. грн.
В звітному періоді за рахунок коштів місцевого бюджету 18 дітей з числа сиріт та які позбавлені батьківського піклування отримали іменну стипендію на загальну суму 84,5 тис. грн.
Виплачена разова допомога до 5 Травня згідно рішень суду 12 учасникам бойових дій на суму 87,7 тис. грн.
Протягом 9 місяців 2024 року була виплачена матеріальна допомога 8 військовослужбовцям, які звільнені з військової строкової служби на загальну суму 18,2 тис. грн.
Здійснена виплата одноразової грошової допомоги особі з інвалідністю ІІ групи, яка настала внаслідок захворювання, що пов’язане із захистом Батьківщини в сумі 671,0 тис. грн.
Соціальний захист та соціальне обслуговування осіб з інвалідністю
Забезпечення технічними та інші засобами реабілітації
З початку 2024 року прийнято та передано до Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту 237 справ осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення для подальшого забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
Здійснення реабілітаційних заходів
З початку року видано 8 направлень дітям з інвалідністю та 1 особі з інвалідністю ІІ групи з дитинства на отримання комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційних закладах України. 15 дітей з інвалідністю отримали реабілітаційні послуги відповідно до постанови КМУ від 27.03.2019 року № 309 на загальну суму 320,4 тис. грн.
Забезпечення спецавтотранспортом
На обліку для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 35 осіб з інвалідністю , які отримали компенсацію на транспортне обслуговування за І та ІІ півріччя 2024 року на загальну суму 23,3 тис. грн. 10 осіб з інвалідністю, які мають в користуванні автомобіль отримали компенсацію на ремонт, бензин, та технічне обслуговування автомобілів на загальну суму 4,4 тис. грн.
За звітний період встановлено статус та видано: 24 посвідчень « Особа з інвалідністю внаслідок війни » та 9 бланк-вкладок до посвідчень, 62 посвідчення «Член сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України » та 4 бланки - вкладки до посвідчень, 2 посвідчення « Ветеран праці».
Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення міської ради перебуває 124 особи, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та які, мають право на пільги, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Використання коштів виділених з початку року на напрями програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» станом на 01.10.2024 року складають:
- грошова компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 179,5 тис. грн.
- щорічна допомога на оздоровлення для 69 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 6,9 тис. грн.
- одноразова компенсація 1 особі, яка постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в зв’язку із зміною групи інвалідності виплачена в сумі 0,1 тис. грн.
Станом на 01.10.2024 року за бюджетною програмою «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видано медикаментів аптечним закладом 53 особам на суму 76,0 тис. грн. та здійснено безкоштовне зубопротезування 1 ліквідатору ІІ категорії аварії на ЧАЕС на суму 2,6 тис. грн.
Заробітна плата, заборгованість та моніторинг рівня заробітної плати
Станом на 01.10.2024 року згідно оперативних даних заборгованості по заробітній платі на економічно активних підприємствах Могилів – Подільської ТГ немає. Дотримання законодавства в частині оплати праці, реалізації заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та її недопущення в подальшому розглядається на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. З початку року проведено 9 засідань комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб
Станом на 01.10.2024 року в управлінні зареєстровано 4335 внутрішньо переміщених осіб, з них – 1289 дітей. З початку повномасштабної агресії рф проти України управлінням було видано 8497 довідок внутрішньо переміщеним особам. За 9 місяців 2024 року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» грошову допомогу на проживання виплачено на загальну суму 25 724 тис.грн.
Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед внутрішньо переміщених осіб щодо отримання довідки про надання статусу для подальшого отримання відповідних виплат.
Загальна кількість проживаючих ВПО в закладах тимчасового/компактного проживання складає 100 осіб. Всі ВПО розселені по МТП/МКП за врахуванням принципу єдності родин. Усі місця, що визначенні як місця для поселення евакуйованих осіб на території громади відповідають вимогам доступності та забезпечені безбар’єрним доступом до закладу та користуванням об’єктами санітарії та гігієни. На території громади зареєстроване 1 МТП на базі гуртожитка Могилів-Подільського медичного фахового коледжу, де проживає 22 особи. Також на території громади є 2 МКП - МКП на базі КНП "Могилів-Подільський обласний протитуберкульозний санаторій для дорослих Вінницької обласної Ради (проживає 53 особи) та МКП базі КНП «Могилів Подільського дитячого легеневого тубсанаторію Вінницької обласної Ради» (проживає 25 осіб). Станом на звітну дату вільних місць у даних закладах для розміщення евакуйованого населення немає. З початку року фахівцями управління соціального захисту населення здійснено 3 перевірки даних закладів з метою підтвердження факту проживання ВПО у закладах, дотримання умов перебування та вивчення потреб.
За результатами моніторингову візиту представників Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини МТП (мед. коледж) відповідає всім вимогам Постанови КМУ № 930 від 01.09.2023р. «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб». Також проведено 10 перевірок щодо наявності у власності ВПО житла на неокупованих територіях відповідно до вимог пп.5 п.4 Порядку функціонування МТП.
На постійному контролі знаходиться питання із залучення благодійних фондів та організацій з метою надання фінансової або технічної допомоги для забезпечення проживання ВПО.
Координаційною радою з питань ВПО ведеться робота із залучення міжнародних організацій для проведення ремонту та облаштування закладів МТП. Ведеться активна спільна робота з БФ «Право на захист», ГО «ВІСЬ» та Товариством Червоного Хреста України щодо сприяння економічній самостійності ВПО та юридично-правової компетентності щодо державних виплат для ВПО.
Спільно з шкільними психологами, психологом міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), головою Координаційної ради з питань ВПО надається безкоштовна психологічна допомога внутрішньо переміщеним особам, зокрема дітям. За звітній період проведено 60 індивідуальних та 3 групових консультацій, проведено 2 майстер класи для психологічного розвантаження для жінок ВПО та жінок-військовослужбовців (малювання кавою, валяння та інш.)
Внутрішньо переміщені особи також отримують безкоштовні соціальні послуги у Могилів-Подільській територіальній громаді на безкоштовній основі. За звітний період послугу «Догляд дома» отримує 3 осіб та послугу «Консультування» та «Інформування» отримало - 201 особа та послугу соціального супроводу 7 осіб. 1 особа з числа ВПО влаштована до інтернатного закладу для людей похилого віку.
Державні соціальні допомоги та компенсаційні виплати
За 9 місяців 2024 року управлінням праці та соціального захисту населення Могилів – Подільської міської ради було призначено та виплачено 2618 одержувачам державних соціальних допомог та компенсаційних виплат на загальну суму 60087,84 тис.грн. :
Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 237,34 тис. грн. Кількість одержувачів – 84 чол.
Допомога при народженні дитини:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 7849,02 тис. грн. Кількість одержувачів – 784.
Допомога на дітей, які перебувають під опікою та піклуванням:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 3033,15 тис. грн. Кількість одержувачів - 47 осіб.
Допомога на дітей одиноким матерям:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 622,51 тис. грн. Кількість одержувачів - 88 чол.
Допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком ЛКК потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею:
Сума призначеної та виплаченої допомоги - 1471,68 тис грн. Кількість одержувачів – 55 чол.
Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме:
Сума призначеної та виплаченої допомоги - 738,74 тис. грн. Кількість одержувачів – 33 чол.
Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність:
Сума призначеної та виплаченої допомоги - 10,3 тис. грн. Кількість одержувачів – 1 чол.
Допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю з дитинства:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 17416,16 тис. грн. Кількість осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю – 562 чол. з них :
- дітей з інвалідністю підгрупи А до 6 років – 3;
- чисельність дітей з інвалідністю підгрупи А від 6 до 18 років - 28.
Державна соціальна допомога, особам, які не мають права на пенсію та інвалідам:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 5818,61 тис. грн. Кількість одержувачів – 278 осіб.
Допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у ДБСТ та ПС за принципом «гроші ходять за дитиною»:
Сума призначеної та виплаченої допомоги - 3291,10 тис. грн. Кількість одержувачів – 10 чол., кількість дітей, на яких нараховується допомога – 34.
Допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях :
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 3790,5 тис. грн. Кількість одержувачів – 175 чол.
Тимчасова державна допомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 191,51 тис. грн. Кількість одержувачів – 16 чол.
Компенсація за надання послуги з догляду за дитиною до 3-х років «муніципальна няня»:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 91,02 тис. грн. Кількість одержувачів – 2 чол.
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 12729,67 тис.грн. Кількість одержувачів – 328 чол.
Державна допомога на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду:
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 317,99 тис. грн. Кількість одержувачів – 39 чол.
Компенсаційна виплата фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі відповідно до Постанови КМУ від 23.09.2020 року № 859 (виплата з місцевого бюджету):
Сума призначеної та виплаченої допомоги – 2478,54 тис.грн. Кількість одержувачів – 116 чол.
За 9 місяців 2024 року видано 77 посвідчень для осіб з інвалідністю з дитинства, дітей з інвалідністю з дитинства та осіб з інвалідністю, які не мають права на пенсію, 105 посвідчень для дітей та 48 посвідчень для батьків з багатодітних сімей, 907 довідок про перебування на обліку в управлінні та одержання державних допомог, компенсацій та ін.
Станом на 01.10.2024 року через ПК «Соціальна громада» та «ЄІССС» прийнято 1497 звернень одержувачів державних соціальних допомог та компенсаційних виплат та 1347 звернень для призначення субсидій на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива.
Моніторинг, контроль, перевірка достовірності інформації за призначенням державних соціальних допомог та компенсаційних виплат
З метою забезпечення контролю над цільовим використанням державних коштів управлінням праці та соціального захисту населення Могилів-Подільської міської ради було здійснено 1398 перевірок матеріально-побутових умов жителів та складено відповідні акти обстеження з метою визначення права на призначення різних видів допомог, компенсацій, а саме:
- 301 обстеження фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
- 16 обстежень щодо підтвердження права на отримання допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;
- 108 обстежень осіб, що перебувають під опікою чи піклуванням;
- 715 обстежень матеріально – побутових умов домогосподарства для призначення житлових субсидій;
- 258 обстежень домогосподарств для призначення пільг на оплату житлово – комунальних послуг.
Через Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та Реєстр прав власності на нерухоме майно, Державний реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та Єдиний реєстр боржників з початку року було перевірено близько 70 особових справ.
За 9 місяців 2024 року здійснено перевірку 461 особової справи одержувачів державних виплат та виявлено 11 справ з випадками неповної або недостовірної інформації, наданої громадянами для призначення всіх видів державних допомог та компенсаційних виплат. Всього з початку року через недостовірні дані громадянами повернуто надміру виплачених коштів - 30,0 тис. грн.
З метою реалізації права на державну підтримку постійно проводиться роз’яснювальна робота з населенням Могилів – Подільської громади, постійно надаються консультації та рекомендації з питань призначення всіх видів державних допомог та компенсацій.
Додержання вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій
Станом на 01.10.2024 року перевірено 259 новопризначених та 269 перерахованих пенсійних справ.
Звернення громадян
За звітний період до управління праці та соціального захисту населення Могилів – Подільської міської ради через органи влади вищого рівня надійшло 58 звернень громадян (більшість – на урядову «гарячу» лінію), з них: 28 – щодо виплат ВПО, 21 – щодо отримання державних соціальних допомог, 9- з інших питань.
На особистому прийомі працівниками управління були надані роз’яснення з різних питань, що відносяться до компетенції управління 1664 громадянам. Найбільше усних роз’яснень надано по питаннях призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду та з питань призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Робота у сфері підтримки сім’ї, запобігання та протидії домашньому насильству, попередження торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків
Управління праці та соціального захисту населення міської ради визначено відповідальним щодо забезпечення здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Управління проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координацію заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками відповідно до Законів України.
Відповідно до інформації Могилів – Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області за 3 квартал 2024 року було зафіксовано 85 звернень щодо випадків домашнього насильства, які за повідомленням також перебувають на обліку в управлінні праці.
Проведено 4 засідання Координаційної ради для забезпечення міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашнього насильства і насильства за ознакою статі, із залученням суб’єктів соціальної роботи, розглянуто питання щодо взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
З метою захисту від домашнього насильства та попередження його прояву управлінням праці систематично проводяться інформаційні кампанії.
З метою підвищення ефективності роботи щодо попередження негативних проявів у підлітковому середовищі, відповідальності за вчинення правопорушень, роз’ясненням про дії у випадках домашнього насильства учнями закладів освіти з 23.09.2024 р. по 27.09.2024 р. проведено тиждень протидії булінгу. Учнями переглянуто відеоролики «Стоп булінг» та «Що таке булінг?», «Як боротися з булінгом та кібербулінгом», «Правила безпечної поведінки», «Світ без насильства», проведено тренінги: «У колективі жити з усіма дружити», «Пошук внутрішніх ресурсів», години спілкування: «Булінг та кібербулінг – реальна проблема сьогодення», «Знову поговоримо про булінг. «Воєнна агресія і булінг», «Протидія булінгу в учнівському середовищі», коло доброти для дітей ВПО та позбавлених батьківського піклування «Добро в твоєму серці».
Центром професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти Могилів-Подільської міської ради 26.09.2024 року проведено круглий стіл для працівників психологічної служби закладів освіти на тему: «Самоушкодження серед підлітків та молоді. Алгоритм дій для працівників закладу освіти». В ході проведення заходу опрацьовано методичний посібник «Безпечний простір. Корекційно-розвиткова програма формування стійкості до стресу в дітей дошкільного віку та школярів", нормативні документи Міністерства освіти і науки України з даного напрямку, методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей.
Забезпечення надання соціальних послуг особам та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги
Фахівцями Могилів-Подільського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), службою у справах дітей міської ради здійснюється робота по визначенню потреб населення Могилів-Подільської міської територіальної громади у соціальних послугах в установленому порядку. Відповідно до визначених потреб населення громади, надаються соціальні послуги сім’ям з дітьми /особам, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Станом на 01.10.2024 року соціальні послуги отримують такі категорії:
- 4 будинки сімейного типу отримують послугу соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти–сироти та діти позбавлені батьківського піклування, з них 1 дитячий будинок сімейного типу з числа ВПО;
- 6 прийомних сімей отримують послугу соціального супроводу сімей в яких виховуються діти–сироти та діти позбавлені батьківського піклування (з них 1 прийомна сім’я з числа ВПО);
- 32 сім’ї опікунів та піклувальників, з них 13 - соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
- 19 сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
- 17 сімей отримують послугу соціального супроводу, які перебувають в складних життєвих обставинах;
- 23 сім’ї, діти, яких перебувають в Серебрійському навчально-реабілітаційному центрі;
- 372 сім’ї отримали послугу консультування /інформування, з них 23 які перебувають в конфлікті з законом без позбавлення волі віком до 35 років, 80 сімей, в яких скоєно домашнє насильство отримали разову послугу консультування, 46 сімей з дітьми, де триває процес розлучення чи визначення місця проживання, 59 сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю, 61 сім’я, члени, яких загинули внаслідок військової агресії отримали послугу консультування/інформування, 27 сімей, члени яких зникли безвісті або перебувають в полоні, 25 сімей, члени яких мобілізовавані, 34 сім’ї з числа внутрішньо переміщених осіб, 17 сімей, які знаходяться в групі ризику потрапляння в СЖО отримали разову послугу консультування/інформування.
Міські програми
Програма фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування на території Могилів-Подільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області
Станом на 01.10.2024 року відшкодовано з бюджету громади Могилів-Подільському міському комунальному підприємству « Комбінат комунальних підприємств» компенсаційних виплат за безкоштовне перевезення 329989 осіб пільгової категорії на міських автобусних маршрутах загального користування - 3299,9 тис. грн. та 41397 осіб на приміських автобусних маршрутах: Могилів-Подільський - Серебрія та Могилів-Подільський - Озаринці- 732,0 тис. грн.
Програма фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян в залізничному транспорті приміського сполучення на 2022-2024 роки
За звітний період відшкодовано ВП Жмеринська дирекція залізничних перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» 11,9 тис.грн за перевезення 358 осіб пільгової категорії.
Програма соціального захисту та соціальної підтримки ветеранів, осіб з інвалідністю, одиноких пенсіонерів, малозабезпечених верств населення на 2022-2024 роки
- Щомісяця близько 121 осіб з інвалідністю отримують вироби медичного призначення та спеціальні засоби для догляду. Відшкодовано ТОВ « Аптека КОНЕКС » - 2089,2 тис. грн.
- Виплачено компенсацію за проїзд автомобільним транспортом на міжміських маршрутах загального користування виплачена 40 особам з інвалідністю по зору на суму 21,2 тис.грн.
- Профінансовано за проведення зубопротезування 87 особам пільгової категорії КНП «Могилів-Подільська ОЛІЛ » - 268,2 тис.грн.
- АТ « Укртелеком » за надані пільги з користування послугами місцевого телефонного зв’язку профінансовано 2,0 тис. грн. Протягом звітного періоду даною послугою скористалося 2 пільговика.
- Відшкодовано витрат на поховання 5 безрідних осіб з бюджету громади на загальну суму 31,0 тис. грн.
Комплексна цільова програма підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їхніх сімей та інших верств населення, які потребують соціального захисту на 2022-2024 роки
- Виплачена компенсація за пільговий проїзд 145 членам сімей загиблих учасників АТО, Захисників та Захисниць України на загальну суму 535,0 тис.грн.
- Виплачена компенсація витрат на поховання 18 осіб, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в сумі 156,5 тис.грн.
- Виплачена компенсація на поховання 3 осіб з числа ВПО в сумі 17,6 тис.грн.
- Отримано додаткові пільги з оплати житлово - комунальних послуг 100 сімей, члени сімей яких загинули під час захисту Батьківщини. На покриття витрат з бюджету громади виділено 308,7 тис. грн.
- Виплачена грошова допомога на придбання твердого палива 31 члену сім’ї загиблих ( померлих) учасників АТО/ООС, Захисників та Захисниць України на загальну суму 155,0 тис. грн.
- Виплачена щорічна матеріальна допомога 174 членам сімей учасників АТО/ООС, Захисників та Захисниць України до Дня пам’яті захисників України на суму 526,9 тис. грн.