Розмір шрифту:

Про роботу державних соціальних інспекторів в частині контролю за цільовим використанням бюджетних коштів, що спрямовуються на виплату соціальних допомог та житлових субсидій

На сьогодні майже кожен четвертий мешканець громади звертається до управління праці та  соціального захисту населення Могилів-Подільської міської ради  за призначенням будь-якого виду соціальної допомоги чи субсидій/пільг, заповнюючи заяву та  декларацію про доходи та майновий стан. При цьому заявник несе повну відповідальність за достовірність поданих ним даних.

        Однак, трапляються випадки, коли окремі сім’ї приховують або навмисно подають недостовірні дані про доходи, житлові приміщення, транспортні засоби та земельні ділянки, що впливає на встановлення права на призначення соціальної допомоги чи субсидії і визначення їх розміру. Внаслідок цього надмірно виплачуються державні кошти.

        Так, протягом  2020 року  проведено 488 перевірки матеріально-побутових умов громадян та складено відповідні акти обстеження з метою їх права на призначення різних видів допомог.

Для перевірки достовірності та повноти інформації про доходи, які використовувались під час призначення житлових субсидій та соціальних допомог, зроблено відповідні запити  на 1483 осіб до  ДФС ,    Державної прикордонної служби України на підтвердження факту перебування за кордоном,  ЄДРМВС транспортних засобів  .

        Завдяки базі єдиного Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та Єдиного реєстру боржників було перевірено близько 2047 особових справ.

        Виявлено 81 справу з випадками неповної або недостовірної інформації, наданої громадянами для призначення всіх видів допомог та житлової субсидії.    

       По 47 справам здійснено припинення виплат на суму 115696,80 грн. та по 27 справам проведено відповідні. перерахунки на суму 188148,57грн. В інших випадках виплата вчасно припинена або недопущена до призначення.

      За   2020р. через недостовірні дані повернуто до бюджету 97683,90 грн. за звітний період, залишок коштів в процесі повернення. По декільком справам відкриті судові впровадження.

      З метою реалізації права малозабезпечених верств населення на державну підтримку проводиться роз’яснювальна робота з населенням, постійно надаються консультації та рекомендації з питань призначення всіх видів допомог.

Не слід забувати, що державна соціальна допомога — ​це гроші платників податків, призначені на підтримку тих, кому сьогодні найважче. Тому необхідно відповідально ставитися до надання відомостей, на підставі яких будуть виділятися ці кошти.

Тож, будьте свідомими!!! Тим, хто одержує соціальну підтримку неправомірно, рано чи пізно доведеться за це відповідати

 

Також звертаємо увагу громадян, що в управлінні діють «гарячі лінії» з питань:

державних допомог та житлових субсидій – 6-64-02, 098-462-14-56

пільг на оплату житлово-комунальних послуг – 6-51-63, 098-461-82-47