Розмір шрифту:

«Прийміть дитину в родину»

«Прийміть дитину в родину»

 

 Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. На жаль, не всім даровано таке щастя. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах.  Там їх одягають, годують, навчають, однак, як показує практика – випускники таких закладів не адаптовані до реального життя і є дуже соціально-вразливими.  Саме тому, наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, а саме, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.                        На сьогоднішній день,  в нашому  місті функціонує 4 прийомні  сім’ї та 2 дитячих будинки сімейного типу, де знайшли родинне тепло 20  дітей.  Головне бажання кожної дитини – сироти – мати  родину, сімейний затишок, любов, турботу, належне виховання та розвиток. Для цього, службою у справах дітей, сім’ї та молоді міської ради,  постійно проводиться   пошук  кандидатів у прийомні батьки та батьки – вихователі.

Прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу є однією із форм сімейного виховання.

Прийомна сім’я – це сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування..

          Дитячий будинок сімейного типу – формується і діє за таким же принципом з різницею, що дітей може бути розміщено від 5 до 10.

          Діти, які виховуються у прийомній сім'ї або в будинку сімейного типу не втрачають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, за ними зберігаються всі пільги, передбачені законодавством України. 
          Фінансування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу здійснюється за рахунок державного бюджету. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Кошти, що виділяються на утримання дітей у прийомній сім’ї, перераховуються на особистий рахунок одного з прийомних батьків, відкритий в установі банку за місцем проживання прийомної сім’ї. Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення.

Якщо ви вирішили створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу за додатковою інформацією звертайтесь до служби у справах дітей, сім’ї та молоді міської ради каб.№1 тел.: 6-52-97 .

          «Я хочу мати маму і тата!» — говорять тисячі дітей, які не мають родини та  чекають саме Вашої допомоги. Можна прийняти дитину до своєї родини, надати їй любов та затишок, разом розвиватися, рости, долати труднощі.  Роблячи крок на зустріч дитині ми робимо кращим і добрішим наше життя.  Зважтеся на цей крок! Ваша дитина на вас чекає!

 

   Начальник служби у справах дітей, сім’ї 

   та молоді Могилів – Подільської міської ради                  Л. Сувалова