Із початком весни на території ринків, торгівельних майданчиках спостерігається незаконна торгівля рідкісними видами ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України, що призводить до повного їх знищення.

На захист та збереження рослинного світу постає Закон. Співробітниками поліції проводяться заходи загальнодержавної оперативно-профілактичної операції „Першоцвіт-2017”, в ході якої особи, які будуть здійснювати вищевказану торгівлю, чим порушуватимуть вимоги чинного законодавства, притягатимуться до відповідальності.

НЕПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ТА ХАРАКТЕРИСТИКА РОСЛИН, ТОРГІВЛЮ ЯКИМИ ЗАБОРОНЕНО

Підсніжник лісовий

Тюльпан дібровний

Квітка жовтого кольору. Схожий на культурний тюльпан, але менший за розміром, а стебло і листи – тонші. Занесений до Червоної книги України.

Черемша

Листки сягають у довжину 10-25 см., і схожі на листки конвалії або щавлю. Відрізняються від них сильним часниковим запахом. Квітки в черемші дрібні, білі, зібрані, як і у всіх цибуль в кулясте суцвіття з 6-20 штук. Занесена до Червоної книги України.

Рябчики малий, руський і шаховий

Квітка схожа на тюльпан, тільки іншого кольору – бурого або пурпурного, зі світлими плямами. Квитки схилені донизу, як у дзвоників. Листки дуже вузькі, стрічкоподібні; кінчики можуть бути закручені спіраллю. Занесені до Червоної книги України.

Сон чорніючий

Квітки фіолетового, блакитного або синього кольору. Листки дрібно розсічені. І квитки, і листки вкриті густим білуватим „пухом”. Зростає в соснових лісах і степах. Занесений до Червоної книги України.

Проліска сибірська

Квітки блакитного іноді білого кольору. Проліску часто помилково називають „підсніжником” або „блакитним підсніжником”. Скорочується чисельність через масове збирання.

Ряст Галлєра

У рясту усього два часто розсічених листка. Квітки зібрані в щільне циліндричне суцвіття, рожево-фіалетового, світло-пурпурного іноді білого кольору. Скорочується чисельність через масове збирання.

Конвалія травнева

Квітки схожі на маленькі кулясті дзвіночки. Приємно пахнуть. Рослина отруйна. Скорочується чисельність через масове збирання.

Крім вказаних ранньоквітучих рослин, є багато інших, які занесені до Червоної книги України або масово винищуються і на які розповсюджується заборона їх збору.

Могилів-Подільський відділ поліції