Розмір шрифту:

Нові правила призначення  та виплати допомоги на дітей одиноким матерям  з 1 липня 2020 року

22 липня 2020 року набула чинності  Постанова  Кабінету Міністрів України № 632  “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”, якою передбачено  зміну алгоритму призначення та виплати допомоги на дітей одиноким матерям та  допомоги малозабезпеченим сім’ям.

 Основні зміни  щодо призначення допомоги на дітей одиноким матерям передбачають:

 Допомога на дітей одиноким матерям надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100  відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.  Попередні шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням відповідної допомоги.

 З 1 липня 2020 року прожитковий  мінімум для дітей віком до 6 років становить 1859 грн. ( був 1779 грн.),   від 6 до 18 років – 2318 грн. ( 2218 грн.),          від 18 до 23 років ( при умові навчання на стаціонарі)  - 2197 грн. (2102 грн).

 

Допомога на дітей одиноким матерям  з 1 липня  не призначається:

- якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку  не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи, крім осіб  які  доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

-  особи, які входять до складу сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю  на суму, яка на дату купівлі  перевищує 50 тис. гривень;

- у власності сім’ї є друга квартира (будинок).

- у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно)  виплачується до закінчення строку її призначення.

Допомога одиноким матерям які звернулись за її призначенням у липні – серпні 2020 року,  призначається з липня 2020 року.

Для отримання будь-яких роз’яснень та консультацій  звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення Могилів – Подільської міської ради за телефонами гарячої лінії:  6-64-02, (098) 4621456.