Розмір шрифту:

Новації в порядку проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам

Частиною 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” до 01.01.2018 року було встановлено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсій продовжувала працювати. Кожні два роки пенсіонери зверталися до управління з відповідною заявою.

          Законом України №2148 від 03.10.2017 року “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” в установлений порядок внесено зміни, якими передбачено, що органи Пенсійного фонду України щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок, набули права на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим — третім цієї частини, на більш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсій встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

          Страховий стаж, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, обчислюється не раніше від дня, наступного за днем, до якого обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

          Нагадуємо, що такий перерахунок не провадиться пенсіонерам, які одержують пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли віку, встановленого ст. 26 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

 

 

 

Перший заступник

начальника управління                                                       М.Стецюк