Розмір шрифту:

Центр народної творчості

ЦЕНТР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

 

24000, Вінницька обл., м. Могилів-Подільський,

вул. Вірменська 17/17

тел. (04337) 6-67- 62   E-mail: [email protected] 

www.bntmogpod.jimdo.com

 

Розклад роботи:

понеділок-п'ятниця 10.00-19.00

 в вихідні дні робота за попередньою домовленістю

 

 

   

Центр народної творчості (ЦНТ) – просвітницький заклад, ровесник Незалежності України, створений у 1991 році за ініціативою місцевих мистців.

Щедре на таланти подністровське Поділля зкумулювало творчі напрацювання в затишних кімнатах цього унікального мистецького осередку. Це оаза народної культури і духовності в місті.

Основним напрямком роботи є вивчення , збереження і розвиток народного мистецтва краю.

Нині при ЦНТ працюють:

  • Творче об’єднання «Барви Поділля» - це місцеві художники, майстри народної творчості, люди, яким не байдуже національне мистецтво. Це щомісячні виставки, як традиційного народного, так і новаторського мистецтва. Завдячуючи нашим талановитим мистцям наше місто популяризується в Україні та державах близького та далекого зарубіжжя.
  • «Веселка Дністрова» - літературне об’єднання, де гуртуються поети, прозаїки, гумористи.

На сьогодні – це десятки видатних збірок, безліч поетичних зустрічей і літературних читань.

При ЛО «Веселка Дністрова» міцніє молода гілка літераторів – це наші учні та студенти.

  • Велику увагу приділяють працівники закладу розвитку краєзнавства. Члени осередку – активні учасники трьох краєзнавчих конференцій. Це наукові дослідження та публікації, вивчення історії краю.
  • Свої творчі здібності можуть розвивати діти в дитячій зразковій студії дизайну та прикладного мистецтва «Дивосвіт». Калейдоскоп жанрів, з якими знайомляться діти, дає сильний поштовх у формуванні всебічно розвиненої особистості.
  • Люди поважного віку свій вільний час заповнюють заняттями співом в Народному хорі ветеранів війни і праці «Надвечір’я».
  • Мистецька візитівка міста – витинанка. Народнийий музей «Українська витинанка» відомий по всій Україні» і за її межами. Саме на базі музею традиційно, раз в три роки місто над Дністром зустрічає кращих майстрів України і зарубіжжя.

Сьогодні у фондах музею і в експозиції налічується більше 1000 робіт майстрів витинанки.  В залах представлені всі регіони України, а також роботи з Росії, Білорусі, Молдови, Литви, Китаю, Польщі, Грузії, Індії, Канади, Румунії.

Творчі зустрічі з художниками, поетами, майстрами і краєзнавцями є невід’ємною частиною діяльності культурного центру.

За участю і за ініціативи Центру народної творчості проводяться заходи і акції мистецького, історичного та духовного плану.