Завершився перший місяць нового, 2019 року. У цей період державний кордон на ділянці відповідальності Могилів-Подільського загону перетнули близько 160 тисяч осіб та понад 17 тисяч транспортних засобів.

Упродовж січня за порушення прикордонного законодавства охоронці рубежу відмовили у пропуску через державний кордон 58 особам, у числі яких троє нелегальних мігрантів.

У зазначеному періоді прикордонниками відділів «Могилів-Подільський», «Болган» та «Ямпіль» було виявлено понад 20 іноземців, що порушили термін перебування на території України. Серед них - громадяни Молдови, Казахстану, Росії, Німеччини, Ізраїлю, Індії та Туреччини.

Також, вартові кордону оформили понад сім десятків протоколів про адміністративні правопорушення та наклали штрафів на суму близько 127 тисяч гривень.

У січні за участю представників Регіонального управління «Норд» Прикордонної поліції Республіки Молдова прикордонники Могилів-Подільського загону здійснили близько 30 спільних патрулювань.

Окрім завдань з охорони державного кордону, у зазначеному періоді у Могилів-Подільському загоні розпочато поточну підготовку персоналу, проведено стажування майбутніх офіцерів – курсантів Національної академії Держприкордонслужби. Також вартові кордону провели місячник оглядової роботи під час якого удосконалювали механізми виявлення і припинення спроб незаконного переміщення через державний кордон нелегальних мігрантів, зброї, боєприпасів, викрадених автотранспортних засобів, а також вибухових, наркотичних, радіоактивних, хімічних та інших небезпечних речовин, засобів терору і диверсій, контрабандних товарів та вантажів, що переміщуються через державний кордон з порушенням чинного законодавства.

За словами командира військової частини полковника Юрія Василика: «Стан ресурсного та інженерно-технічного забезпечення прикордонного загону дозволяє повною мірою виконувати завдання за призначенням. Це забезпечує спокійну життєдіяльність мешканців прикордоння та правопорядок на ввіреній ділянці українсько-молдовського рубежу».

Прес-секретар прикордонного загону Л. Катеринич