Завершився 2018 рік. Для прикордонників Могилів-Подільського прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова він став роком здобутків та самовідданої праці. Завдяки цьому вартовим вдалося суттєво поліпшити прикордонну інфраструктуру загону, виконати ряд завдань з облаштування державного рубежу та забезпечення соціально-побутових умов персоналу.

Як результат, Військовою інспекцією при Адміністрації Президента України, яка здійснювала перевірку загону за різними напрямками діяльності, загін визнано кращим серед органів охорони кордону. За словами начальника загону полковника Юрія Василика: «Те, чого нам вдалося досягти, стало можливим завдяки активній підтримці в ч з боку керівництва області, прикордонних районів та населення.. Наша співпраця, помножена на довіру, розуміння та державний підхід до справи охорони державного кордону, є тим головним чинником, котрий сприяє успішному виконання поставлених завдань.»

Завдячуючи підтримці органів державної влади, прикордонники відкрили новий підрозділ - відділення інспекторів прикордонної служби «Грабарівка», що на кордоні з невизнаним Придністров’ям, запровадили автомобільний рух у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Бронниця -Унгурь», реконструювали медично-санітарну частину на 15 місць та освятили місце, де буде зведено військову каплицю. У році, що минув, прикордонники отримали від представників НБУ три легкові автомобілі «Форд», які сьогодні використовуються у підрозділах охорони кордону.

В цілому, упродовж 2018 року, через державний рубіж пропущено понад три мільйони осіб та більш, ніж 450 тисяч автотранспортних засобів. У ході здійснення паспортного контролю прикордонники виявили троє громадян, які намагалися перетнути кордон за чужими та підробленими документами та близько 80 осіб, які здійснили спробу незаконного перетину кордону.

У зазначеному періоді було затримано 20 нелегальних мігрантів та близько 10 осіб, що перебували у Міжнародному розшуку за скоєння тяжких злочинів. Крім того, у минулому році охоронцями виявлено 3 одиниці зброї та понад чотири десятки набоїв. Припинено спробу переміщення через кордон 700 кг тютюну, понад 6-ти тисяч пачок цигарок та близько 20 тон спирту. Також, вартові виявили 57 автомобілів з невідповідністю номера кузова та даними у реєстраційних документах. Серед них – одне авто, що було викрадене.

Самостійно та у взаємодії з іншими правоохоронними органами у 122-х випадках вартові кордону припинили переміщення через державний рубіж товарів та вантажів на суму 7,5 мільйонів гривень.

Упродовж минулого року охоронці кордону склали понад 1200 протоколів про адміністративні порушення та наклали штрафів на загальну суму 1 мільйон 900 тисяч гривень, що у 2,5 рази більше, ніж у аналогічному періоді.

Як зазначає командир військової частини полковник Юрій Василик: «Керівництво та увесь персонал, усвідомлюючи відповідальність за ввірену ділянку українсько-молдовського рубежу, своє самовідданою службою забезпечує спокійну життєдіяльність мешканців прикордоння, мир та правопорядок на передньому краї. Адже безпека держави, які і сама держава, починаються з кордону».

Прес-секретар загону Л.Катеринич