Кінологічна служба Державної прикордонної служби України проводить постійну роботу з підготовки до несення служби на державному рубежі інструкторів-кінологів та їх службових собак. Цей важливий напрямок роботи постійно вдосконалюється: розробляються нові методи навчання, збільшується перелік предметів та речей, на які спрацьовують чотирилапі охоронці, налагоджується тісна взаємодія з кінологічними спілками, організаціями та правоохоронними структурами.

Приміром, кінологи Могилів-Подільського прикордонного загону імені Героя України Вячеслава Семенова тісно взаємодіють з фахівцями Головного Управління Національної поліції, Державної фіскальної служби та Військової служби правопорядку у Вінницькій області. Варто зазначити, що минулого року, під час спільних контрольних заходів, правоохоронці виявили близько трьох кілограмів амфетаміну.

На даний час кінологічний відділ Могилів-Подільського загону є одним з кращих за напрямком діяльності. На рахунку кінологів та їх вихованців чимало перемог, отриманих на Чемпіонатах, що проводяться Державною прикордонною службою України та іншими правоохоронними структурами. Остання перемога у особистій першості серед кінологів Прикордонного Відомства належить інструктору службової собаки старшині Роману Маланюку. Її він отримав разом зі своїм вихованцем вівчаркою Агатом минулого року. Також фахівці-кінологи час від часу приймають участь і у навчальних тренінгах, що проводяться за кордоном. Кінологічний відділ прикордонного загону приділяє значну увагу вихованню молодих фахівців: минулого року, призвані на військову службу за контрактом, вісім новоспечених інструкторів службових собак пройшли навчання у Великомостівському Кінологічному центрі ДПС України і, успішно склавши іспити, виступили на охорону кордону разом зі своїми підопічними.

За словами начальника кінологічного відділу підполковника Олексія Федорова: «Нині у Могилів-Подільському прикордонному загоні під час охорони кордону успішно використовуються понад чотири десятки службових та розшукових собак різних порід. Так, протягом минулого року кінологи та їх помічники у 30 випадках виявили 41 грам наркотичної сировини, понад 600 пігулок психотропної дії, три одиниці зброї, два десятка боєприпасів, кілька сховок з тютюновими виробами тощо. Останнім часом увагу кінологів привернула Бельгійська вівчарка, або як її ще називають «Малінуа». Собаку характеризують витривалість у роботі, відданість господарю, кмітливість. Малінуа уміє працювати самостійно, якщо того вимагає ситуація, у неї присутній яскраво виражений охоронний інстинкт. Тому сьогодні кінологи все частіше переходять на використання в охороні рубежу саме собак цієї породи».

Варто зазначити, що Бельгійських вівчарок у прикордонників Могилів-Подільського загону вже чотири. А на початку нинішнього року до групи кудлатих гвардійців приєдналася ще одна - малінуа на ім’я Барон.

….Прикордонна служба – справа не лише почесна, а й відповідальна. Для виконання у повному обсязі завдань з охорони державного кордону Могилів-Подільський прикордонний загін потребує високопрофесійних фахівців-кінологів та їх помічників – службових і розшукових собак для несення служби у пунктах пропуску та на «зеленому» кордоні. Адже, за ефективного використання кінологічної складової, прикордонникам вдається успішно протидіяти спробам незаконного перетину кордону, стояти на заваді незаконному переміщенню через державний рубіж контрабандних товарів, наркотичних речовин, зброї, боєприпасів, засобів терору.

Тож, запрошуємо на військову службу за контрактом юнаків та дівчат, котрі мають бажання приєднатися до команди кінологів.

В першу чергу, перевага надається тим, хто має власних вихованців – собак найкращих службових порід: німецька вівчарка, лабрадор, малінуа, ягд-тер’єр, спанієль, фокстер’єр. У разі прийняття на службу тварини гарантовано забезпечуються відповідними засобами утримання та збереження, сухими кормами для годівлі, а також ретельним наглядом з боку фахівців ветеринарної медицини.

За довідками звертайтесь:

м. Могилів-Подільський, вулиця Острівська,2, Могилів-Подільський прикордонний загін.

Чекаємо на вас!

Прес-секретар загону Л.Катеринич