У Могилеві-Подільському на базі окружної лікарні інтенсивного лікування розпочато будівництво кардіологічного центру загальною вартістю 17 млн. 688 тис. грн. Проект реалізувався за принципом співфінансування державного, обласного та місцевих бюджетів. Свою частку забов’язань виконують обласна влада та влада міста Могилева-Подільського. Керівництво Могилів-Подільського , Ямпільського, Шаргородського, Чернівецького, Барського та Муровано-Куриловецького районів, які входять до сфери обслуговування Західного госпітального округу з центром у місті Могилів-Подільський , проявляють безвідповідальне ставлення до соціально важливого проекту, не виділяючи жодної копійки на фінансування будівництва потрібного для людей об’єкта охорони здоров’я.

Віддаленість Могилева-Подільського від об’єктів обласного центру позбавляє місцевих медиків оперативності в наданні медичної допомоги, особливо в межах «терапевтичного вікна». Саме з метою наблизити медичну допомогу до людей та в процесі реформування медичної галузі передбачено відкриття на базі Могилів-Подільської ОЛІЛ, як центру Західного госпітального округу, кардіоцентру з рентгеноопераційним блоком.

Такий потрібний людям проект міг бути запущений і цьогоріч, якби його важливість краще усвідомлювали очільники районів, які входить до Західного госпітального округу. Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я України здійснило відбір 13-ти медичних закладів у 11-ти областях на предмет відповідності усім необхідним критеріям(сучасна медична установа, кількість населення, розвиток інфраструктури, логістика тощо) для надання субвенції із держбюджету на придбання агіографічного обладнання. В когорту 13-ти щасливчиків на такий потрібний та дорого вартісний апарат потрапила й наша ОЛІЛ.

Проект будівництва кардіоцентру має здійснюватися на умовах співфінансування, державного, обласного та місцевих бюджетів тих міст та районів, що входять до госпітального округу: Могилів-Подільського, Ямпільського, Чернівецького, Шаргородського , Мурованокуриловецького та Барського. Першою ластівкою в його втіленні було придбання ангіограма вартістю 22954,5 тис. грн. за спільні кошти держбюджету, обласного та міського. Апарат було придбано ще в квітні цього року, а от запустити його в експлуатацію поки не видається можливим через неготовність приміщення, де він має бути встановлений. Центр розміщуватиметься в Могилів-Подільській ОЛІЛ, там з серпня повним ходом йдуть будівельні роботи, проте угоду з підрядником укладено лише на чесному слові, бо жоден з районів не виділив кошти на реконструкцію.

Область виділила 2 млн. гривень, міський бюджет міста Могилева-Подільського – 1 млн. грн.., ці кошти вже витрачені в ході ремонту. До кінця року потрібно ще (згідно проектно-кошторисної документації) мінімум 2 мільйони не кажучи про заяви енергетиків на оплату їхніх робіт в розмірі 10 млн.

За дорученням голови Вінницької державної адміністрації Валерія Коровія в Могилеві –Подільському проведено розширену робочу нараду під головуванням заступників голови ОДА Василя Броварника та Ігоря Івасюка , на яку запросили усіх керівників профільних департаментів ОДА та очільників районів, аби ті тримали звіт про затримку фінансування такого важливого проекту . «Хто може з Вас мені заявити , що кардіоцентру не потрібен? – з усією серйозністю запитував Василь Броварник, звертаючись до керівників районів. – Ваша бездіяльність ставить під загрозу існування кардіоцентру, а за цим і життя багатьох людей».

«Як кожен з Вас дивитиметься в очі тим людям, у котрих від інсультів та інфарктів помиратимуть рідні?- вторила заступнику голови ОДА начальник Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович. – Як таке може бути, що такий дорогий апарат, ангіограм, придбаний півроку тому, і досі лежить бездіяльний просто через те , що Ви , як керівники , не змогли закласти кошти в бюджет на ці цілі ? Так важко було його отримати , а тут , виявляється , він не потрібен?!»

Свою частку зобов’язань в повному обсязі виконала обласна влада. Проект реалізується за активним сприянням влади міста Могилева-Подільського , яка надала кошти на реконструкцію приміщення під кардіоцентру, оплатила вартість проекту, планує виділити службові квартири для медиків, котрі працюватимуть ньому , фінансуватиме інші поточні витратити, з яких чи не найголовніше - це утримання такого величезного механізму , як окружна лікарня. До слова: щороку на утримання ОЛІЛ зі своєї казни біля 12 мільйонів гривень, з відкриттям кардіоцентру тягар бюджетного навантаження зросте ще більше. Але міську владу це не лякає, бо розуміє, на скільки важливим для життя людей є функціонування кардіоцентру. «Ми підкладаємо плече , яке можемо, і навіть свої можливості, - зазначив на нараді міський голова Петро Бровко. – У нас є такі ж проблеми , як і у більшості з Вас, проте ми розуміємо всю важливість відкриття кардіоцентру. Ми нещодавно з допомогою облдержадміністрації відкрили ще одне вкрай важливе для життя людей відділення гемодіалізу. Скільки людей нам за це вдячні ! Вдячні за те , що можуть проходити процедуру на місці , а раніше тричі на тиждень їздили до Вінниці. Тепер перед нами усіма стоїть інше важливе завдання : вберегти життя людей, котрі мають серцево- судинні захворювання. Чому Ви з такого боку не хочете про це відповідально поміркувати? Свою частку видатків ми обов’язково профінансуємо, аби на базі Могилів-Подільської лікарні проводили складні операції на серці!».

Безвідповідальне ставлення влада суміжних з містом Могилевом-Подільським районів демонструє щодо утримання іншої вкрай необхідної служби – аварійно-рятувальної. Чернівецький . Мурованокуриловецький та Шаргородський район не виділяють жодної копійки на фінансування , поте , коли виникає потреба в пошуці, приміром тіл утоплеників, згадують , щ є в Могилеві-Подільському спеціалізована служба, слізно просячи допомоги професіоналів-рятівників.Тож, поки грім не гримне , мужик не перехреститься. Таку ж позицію, як бачимо , демонструють очільники Могилів-Подільського, Ямпільського, Чернівецького , Шаргородського, Барського та Мурованокуриловецького районів і в підході до будівництва кардіоцентру. Щоби ситуація з кардіоцентром не нагадувала аналогічну – з рятувальною службою, міський голова Могилева-Подільського б’є в набат, підіймаючи наболілі, інколи і незручні питання. Зокрема, в ході обговорення , Петро Бровко висловив думку про недоцільність фінансування амбулаторій в дотичних до міста селах, як Озаринці та Брониця: «Це – бездумна витрата коштів, коли поруч в Могилеві-Подільському є сучасна лікарня. Місто має протяжність 14 кілометрів, відстань від ОЛІЛ до цих сіл така ж. То чи не краще було б ці мільйони направити до ОЛІЛ, на потреби спеціалізованого закладу?»

Влада названих вище шести районів нехтує потребами своїх же мешканців,які лікуватимуться в ОЛІЛ, і досі не виділила кошти на будівництво рентгеноопераційного блоку. Як доказ безвідповідальності – на нараду навіть не прибув очільник Барського району. Присутні керівники районних адміністрацій доповідали, як планують виконати розпорядження голови ОДА та фактичні суми виділять цього ще року та визначать на наступний бюджетний рік. Шкода, що , судячи з їхніх невпевнених відповідей, конкретики так і не було озвучено. «Ми тут зібрали Вас не просто заради розмови, - підсумовував нараду Ігор Івасюк. – 6 листопада Ви звітуватимете перед головою облдержадміністрації. З Вами чи без Вас, але проект буде реалізовано. Проте, аби потім не шкодували, коли до Вас з претензіями звертатимуться Ваші ж мешканці!».

Для підтвердження слів про розвиток матеріально - технічної бази Могилів-Подільської ОЛІЛ учасники наради відвідали нове відділення гемодіалізу та на власні очі побачили рівень послуг, що там надаються а ще, аби поміркували над тим що мають зробити, аби наблизити медицину до людей. Нехтування цим важливим чинником, більшою мірою – це результат їхньої безвідповідальності та недієвої системи керівництва, яка не справляється з вимогами часу.

Тетяна Фоменко