Отримання житлово-комунальної субсидії на опалювальний період

Для громадян, які користувалися субсидією у літній період, перерахунок на новий сезон буде здійснено автоматично. Нові заяву та декларацію необхідно подати:

  • домогосподарствам, у яких кількість проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
  • орендарям житла;
  • сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї;
  • сім’ям, де є люди працездатного віку, в яких доходи під час призначення літньої субсидії були менші мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили ЄСВ сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів не матимуть субсидії

Субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці.

Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидії, змінюється на опалювальну площу

Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі

За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку

Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій

Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:

  • особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;
  • члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
  • особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії

До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону

Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю

Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:

  • за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;
  • за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи;
  • за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Зазначені зміни застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

УВАГА!!! Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. За адресоюsubsidii.ioc.gov.uaукраїнці мають змогу ввести свою поштову адресу і дізнатися, чи призначено їм субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони.

Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій створений Урядом вперше в історії незалежної України.

Він дає змогу ефективно контролювати кожну гривню, виділену з державного бюджету на допомогу населенню у сплаті комунальних послуг, підвищити адресність допомоги й покращити ефективність програми житлових субсидій.