30 жовтня діти міста Могилева-Подільського, чиї батьки захищали і захищають кордони нашої держави від навали окупанта відвідали Дністровську ГАЕС.

Група побувала на одній з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій, яка має стати найбільшою гідроакумулювальною станцією Європи і 6-ю за масштабами проектом ГАЕС у світі. Огляд станції розпочався переглядом панорами верхнього майданчику Дністровської ГАЕС. Тут юні екскурсанти дізналися про історію та етапи будівництва.

«Дністровська ГАЕС – є невід’ємною складовою частиною енергетичної стратегії держави.Згідно з початковим проектом, Дністровська ГАЕС має складатися із 7-ми гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 у насосному. Унікальність станції полягає в тому, що вона працює в режимі «насос – турбіна» та дозволяє використовувати акумульовану в нічний час енергію для виробництва електроенергії під час пікових навантажень на мережу», - розповів заступник директора із загальних питань філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василь Дейнека.

Далі діти побували у машинній залі, на пульті управління, а також оглянули гідроагрегати. Гостей станції зацікавила традиція називати гідромашини жіночими іменами – «Слава», «Вікторія» та «Надія», а відтак найсміливіші навіть пропонували ймовірні назви для 4-го гідроагрегата, будівництво якого триває.

Наступний пункт екскурсії – Ломачинецьке лісництво Сокирянського району Чернівецької області. Це одне з найкращих в Чернівецькій області лісництво. В цьому безумовна заслуга дружнього колективу, яке очолює лісничий Андрій Маковійчук. З еколого-просвітницькою метою відвідали музей лісу. Є у лісництві й п’ятигектарний вольєр, де вільно почуваються страуси, косулі, дикі кабани (для поповнення популяції у місцевих лісах), коні, фазани, лебеді, за якими доглядають місцеві лісівники. Ініціювала цей захід ГО "Патріот України". Поїздка відбулася за підтримки Могилів-Подільської міської ради та приватного підприємця Лариси Андронюк.