З нагоди святкування Дня захисника України та Дня Українського козацтва в місті зібралося чимало людей, адже кожен розумів - мирним небом, можливістю жити і радіти завдячує людям, що носять військову форму.

14 жовтня віддати шану загиблим героям-землякам прийшли представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, представники духовенства, учасники бойових дій, родини загиблих та їхні побратими, активісти козацької громадської організації, представники політичних та громадських формувань, громадськість і молодь міста.

З болем згадували полеглих могилівчан, які спостерігали за дійством зі стіни Скорботи. На жаль, 2018-ий поповнив пам’ятну стелу ще двома портретами наших героїв.

У свято Покрови, яке співпадає з Днем козацтва та захисника України, молилися за мир та спокій всі конфесії міста. Зі словом виступив Митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський ​​ владика Агапіт, а настоятель римсько-католицької церкви Отець Павло Гришак відспівав молебень.

Пам'ять тих, хто віддав життя за свободу України, вшанували хвилиною мовчання.

Оптимістично звучала промова міського голови Петра Бровка: «Ми всі дивимося в очі нашим героям. Якщо в когось виникає якийсь сумнів відносно того, чи на вірному шляху Україна, якщо хтось собі дозволяє щось піддати сумніву,–прийдіть і подивіться їм в очі або поспілкуйтеся з живими, які пройшли це пекло. Спитайте тих, хто сьогодні знаходиться в тому жахливому пеклі, на війні з Росією. Це війна за нас, за майбутнє! Ми вміємо об’єднуватися, ми вміємо діяти разом, і я переконаний, що ми це зробимо. Ми повинні мати своє, власне, вірити в своє, повинні розуміти, що наші воїни і наші діти – найкращі. Я не кажу за загиблих, тому що то взагалі вже янголи української держави».

Захисників нагородили відзнаками Президента України, Вінницької обласної державної адміністрації, міської ради.

Після закінчення зібрання присутні здійснили покладання квітів до підніжжя меморіалу, а делегації з представників міської ради на чолі із заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталієм Криганом та керуючим справами виконкому Русланом Горбатюком відвідали місце перепоховання даних воїнів в с.Кукавці де здійснили покладання квітів та місця поховання наших героїв на кладовищах міста.