5 жовтня у м. Львові відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Правовий статус муніципальної поліції та муніципальної варти в Україні: сучасні проблеми та перспективи розвитку», в якій взяли участь начальник КП «Муніципальна варта» Войціх П.Д та його заступник Іванов І.Є.

Серед учасників заходу були представники муніципальних служб із забезпечення охорони правопорядку з різних міст України. Львівський державний університет внутрішніх справ на форумі представили перший проректор Тарас Созанський та проректор Василь Франчук. Зокрема, Тарас Созанський відзначив тісну співпрацю між ЛьвДУВС, Львівською міською радою та комунальними підприємствами м. Львова, а також презентував програму курсу підготовки працівників муніципальної варти.PreviousNext

Учасники конференції обговорювали правові засади діяльності комунальних підприємств муніципальної поліції та муніципальної варти в Україні, створення та організацію діяльності комунальних підприємств, міжнародний досвід діяльності муніципальної поліції з питань охорони громадського порядку. Також на конференції торкалися питань роботи ситуаційного центру безпеки міста та реалізації проекту «Безпечне місто», взаємодії муніципальної поліції та муніципальних варт з громадськими формуваннями з охорони громадського порядку та регіональними підрозділами Національної поліції України тощо.

Ознайомившись із матеріалами конференції, заслухавши та обговоривши доповіді, у процесі дискусії учасники форуму висловили думку, що на сьогодні значною проблемою є певна невідповідність між реальною практикою функціонування муніципальної варти і її правовим статусом та регулюванням. З іншого боку, визнали, що має місце нагальна потреба у зазначених структурах, послугах, що вони надають та можуть надавати, а також у нормуванні їх правового статусу.

Конференція пройшла цікаво і змістовно. Багато вражень, зрозуміло одне, якщо міській владі це потрібно, то таке Комунальне підприємство стає добрим помічником у питаннях благоустрою та забезпечення громадського порядку.