Вже за кілька тижнів інспектори «Муніципальної Варти» матимуть право штрафувати власників автомобілів за порушення правил зупинки, стоянки та паркування.

Такі повноваження отримають завдяки Закону «Про реформування сфери паркування транспортних засобів». Новий державний акт набуде чинності в Україні 27 вересня. У Могилеві-Подільському є обмежена кількість паркомісць, і місто неможливо збільшити, однак міська влада робить все можливе, щоб зробити як можна більше місць для паркування, особливо в районі ринку.

З осені, згідно з цим законодавством, виносити постанови за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів зможуть не лише поліцейські, але й інспектори з паркування. Вони матимуть доступ до бази даних реєстрації транспортних засобів для того, щоб мати інформацію про власника автомобіля, аби виписати йому штраф

Якщо автомобіль припаркований у забороненому місці чи перешкоджає іншим учасникам дорожнього руху, то інспектор матиме право одразу на місці прийняти рішення щодо його евакуації.

Порушник має право сплатити штраф протягом 15 днів. Якщо водій протерміновує сплату — сума штрафу зростає. У випадку подальшої несплати, не потрібно звертатись до суду — діє виконавча служба. Штрафи будуть сплачуватися на державні рахунки і на місцеві рахунки. Також, якщо автомобіль перешкоджає руху транспорту, то його забиратимуть на штраф-майданчик і тоді власник-водій, зателефонувавши на 102, дізнається про те, що його авто є на штраф-майданчику.