Новий навчальний рік для освітян традиційно знаменується щорічною педагогічною конференцією. 3- серпня педагогічна еліта Могилева-Подільського зібралася для підведення підсумків роботи освітньої галузі та визначення перспективних планів роботи педагогів на новий навчальний рік.

У роботі конференції взяли участь міський голова Петро Бровко та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Криган. З уст представників влади прозвучали слова вітань та побажань освітянам , міський голова також дав оцінку роботі управління освіти.

«Держава стоїть на історичному зламі , і головне – це діти , у яких ми повинні формувати нову українську свідомість. Думаю , що Нова українська школа повинна це робити. Хочу , щоб ви бачили дитину , і не було проекції , хто у неї батьки , щоб не було соціальної нерівності , яка в подальшому породжує ряд проблем.

Загалом я задоволений роботою управління освіти , але ми більше маємо приділяти уваги тому , щоб дитина розуміла, що таке спорт і культура поза політикою, але не поза війною. Бо ця війна не лише тих , хто воює, а кожного з нас. Хочеться, щоб наша з вами праця не була даремною , а дала хороший результат - потужну українську державу. »

« Ви , освітяни, - як той єдиний механізм. Ви дуже гарна родина. Сьогодні вона поповнилася молоддю, але ми не забуваємо і про ветеранів , теж їх шануємо. Вітаю вас , шановні , з початком навчального року , бажаю всім здоров’я , наснаги , терпіння у нелегкій професії , а ще – миру всім нам».

Педагогічну конференцію розпочали з приємного: вітали молодих педагогів , які цього річ поповнили ряди навчальних закладів міста. Також голова міськрайонної організації освітянської профспілки Галина Мельник нагородила начальника управління освіти Володимира Коновалова – за сприяння розвитку аматорської творчості , та відзначила колективи , які вкотре підтвердили звання заслуженого – танцювальний колектив «Реверанс» та ансамбль бандуристів.

На черговій педагогічній конференції Володимир Коновалов заговорив про готовність навчальних закладів до старту Нової української школи та рівний доступ до якісної освіти. «Усі вчителі , що працюватимуть в перших класах шкіл Могилева-Подільського , протягом року пройшли перепідготовку , успішно складали екзамени онлайн та отримали сертифікати , - зазначив Володимир Федорович. – Хочу, щоб ми з першого дня правильно розставили пріоритети. З першої хвилини шукайте найкоротший шлях до дитячого серця і розуму для повноцінного розвитку особистості».

У порівнянні з попередніми роками, у заступника міського голови Віталія Кригана , куратора сфери, мінімум зауважень до підготовки навчальних закладів. Підсумовуючи результати перевірки , Віталій Іванович зупинився на питанні інклюзивної освіти: «Я дуже вдячний , що всі підтримали питання інклюзивної освіти , всі включилися в цю роботу. Зараз велика увага приділяється особливим діткам. Ми переходимо від індивідуального навчання до того , щоб діти більше були в соціумі, щоб вони були між своїми однолітками , щоб спілкувалися, відчували що вони потрібні. Думаю Я, що в наступному році ми ще попрацюємо з ДНЗ , де теж є така проблема, і вийде на граний рівень з інклюзивної освіти».

Віталій Іванович також акцентував увагу на будівництві плавального басейну , відзначивши внесок у справу директора гімназії Анатолія Тютюнника. Похвалу отримала і заступник директора НВК №2Я, дошкільного підрозділу , Наталя Гусак – за вмілу організацію роботи ДНЗ.

Аналізуючи навчально-виховну діяльність , не залишили поза увагою результати успішності за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання адже вони дають оцінку роботі не лише навчального закладу та роботі вчителя, а й визначають конкурентну спроможність регіону. Цьогоріч відсотковий показник задовільний , чудові результати з української мови, математики та іноземної , а от за результатами ЗНО з історії , загалом по області , знання учнів кульгають, окрім 50% випускників, зокрема з Могилева-Подільського , не підтверджують ні золоту , ні срібну медалі.

Підсумував діяльність управління освіти Петро Бровко. Міський голова говорив про важливість реформи освіти , і значення учителя у вихованні учнівської молоді, формуванні їхньої свідомості та патріотизму , які закладаються з садочка та початкових класів.

З визначеними пріоритетами роботи освітянської галузі вчительська родина міста вступила в новий навчальний рік.