З 1 вересня 2018 року на території вінницької області,як і в цілому по країні,буде відключене аналогове мовлення. Йому на зміну прийде цифрове ефірне наземне мовлення .

Про особливості запровадження цифрового мовлення на території Вінницької області розповів під час прес-конференції в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик.

Відключаються не всі аналогові передавачі: 34 аналогові передавачі,які транслюють програму НСТУ,залишаються.

«Аналогове і цифрове мовлення співіснують вже 7 років(з 2011 р.),- підкреслив Вадим Мазурик. – На території Вінницької області встановлено 20 цифрових передавачів(мультиплексів) у 5-ти локаціях : Вінниця.с.Ободівка Тростянецького району ,Погребище,Ямпіль та с.Володимирка Шаргородського району. Споживачі отримуватимуть 32 канали у цифровій якості. Для покращення ситуації із цифровим покриттям в області планується встановлення передавачів в селищі Піщанка і с.Джугастра Крижопільського району. Також принциповим питанням є налагодження сигналу у м. Могилеві-Подільському».

Посадовець наголосив,що навіть на території впевненого прийому цифрового сигналу трапляються зони,де прийом дуже слабкий або відсутній. Це часто пов’язано із рельєфом місцевості. Іноді таку проблему можна вирішити,переорієнтувавши антену,проте обов’язковим елементом для прийому цифрового сигналу є спеціальний тюнер.»Державної програми щодо безкоштовної роздачі приставок немає,тож потрібно подбати про придбання такого тюнера – заздалегідь »,- зазначив Вадим Мазурик.

В ході прес-конференції заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Альона Лавровська підкреслила,що обласна державна адміністрація тісно співпрацює в даному питанні з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення,зокрема із представником у Вінницькій області Вадимом Мазуриком. В області створено регіональну робочу групу з переходу на цифрове мовлення,яку очолює заступник голови ОДА Олександр Крученюк.

«На минулому тижні був підготовлений лист на ТОВ «Зеонбуд» (оператор,що займається розбудовою цифрової ефірної мережі) за підписом голови ОДА Валерія Коровія,з проханням розмістити передавач у закордонному Могилів-Подільському районі. Сподіваємось,що це спрацює як додатковий важіль впливу задля вирішення реальної важливої проблеми прийому цифрового сигналу»,- повідомила Альона Лавровська.

Відтак покриття цифрової ефірної у Вінницькій області сягає 67%.«Це кращий показник,ніж у деяких сусідніх регіонів,зокрема Хмельницької області(менш ніж 50%),проте він є недостатнім,і активна робота в даному напрямку ведеться»,-запевник Вадим Мазурик.