Чотири роки тому розпочався героїчний вихід прикордонників з так званого Південного котла. На світанку 6 серпня, воїни, які понад два місяці мужньо обороняли державний кордон у пункті пропуску «Довжанський», що на ділянці Луганського прикордонного загону, залишили займані позиції. Військовій колоні було обіцяно «зелений коридор», однак, на неї чекали дві доби вогняного шляху, який забрав життя десятків охоронців кордону. 7 серпня, внаслідок масованого обстрілу колони з реактивних установок «Град», обірвалось життя військовослужбовця Могилів-Подільського прикордонного загону старшого прапорщика Ігоря Присяжнюка: автомобіль, де перебував воїн, від вибуху снаряду запалав, наче смолоскип…

Загибель воїна-прикордонника принесла невимовний біль не лише його рідним, а й близьким друзям, колегам по службі. Півроку вони очікували можливості віддати останні почесті герою, адже його останки залишились на неконтрольованій території. За кілька днів після загибелі Ігоря Присяжнюка, його останки та тіла ще кількох воїнів були поховані місцевим священиком у братській могилі поблизу села Єсаулівка. Згодом священнослужитель повідомив про поховання, до місця якого 23 листопада 2014 року прибула пошукова група «Чорний тюльпан». І лише 31 січня 2015 року Ігоря Присяжнюка з військовими почестями поховали на Алеї героїв у рідній Вінниці.

…Службі в лавах Держприкордонвідомства Ігор Васильович Присяжнюк присвятив близько 20 років. З початку військового конфлікту разом зі своїми бойовими товаришами він відбув на охорону кордону України на Херсонщину, а з 26 червня 2014-го обороняв пункт пропуску «Довжанський». Ігор Присяжнюк був знаним і у спортивному колі як майстер спорту України по греблі на байдарках і каное. У складі Національної збірної команди талановитий і перспективний спортсмен неодноразово виборював чемпіонські звання, приймав участь у чемпіонаті світу по марафону в Римі та Всесвітніх іграх по неолімпійським видах спорту 2013 року в Колумбії. Про ці та інші перемоги нагадуватимуть десятки спортивних нагород, що залишив по собі Ігор.

Пам’ять про героя не гасне у серцях тих, хто його знав: на честь Ігоря Присяжнюка в обласному центрі з 2015 року проходить щорічний марафон по греблі на байдарках і каное, а мигулого року його ім’ям названо одну з вулиць міста над Бугом. За сприяння командування та персоналу Могилів-Подільського прикордонного загону в його честь відкрито меморіальну дошку на фасаді Вінницької загальноосвітньої школи.

Пресс-секретар загону Людмила Катеринич