Нова система прикордонного контролю передбачає запровадження електронної анкети, яку нерезиденти мають заповнювати перед поїздкою до Євросоюзу та покликана запобігати потраплянню до Шенгену злочинців.

Відповідно до проекту, нова європейська система дорожньої інформації та авторизації передбачає запровадження електронної анкети для громадян, які планують подорож у рамках безвізового режиму. Вартість авторизації – 7 євро. Проте ці 7 євро не будуть стягувати перед кожною поїздкою , дозвіл на в’їзд діятиме 3 роки або ж до закінчення терміну дії паспорту. Мандрівники повинні будуть ввести до електронної системи паспортні дані , інформацію про місце проживання , рівень освіти та рід занять , контактні дані , а також зазначити першу країну Шенгенської зони ,Ж яку планують відвідати. Також потрібно буде відповісти на низку запитань – про наявність судимості , перебування у зонах конфлікту чи війни , правопорушення та висилання з країн ЄС. Експерти зауважують , що заповнення електронної анкети – це у жодному разі не повернення до «візових часів». Не потрібно буде довідок із роботи чи банку. Головна мета такої авторизації – убезпечити ЄС від злочинців та терористів. Система перевірятиме інформацію за низкою баз даних: Шенгенською та візовою інформаційними системами , системою «в’їзд - виїзд», базами Інтерполу та Європолу. Якщо поруень не буде виявлено , система протягом кількох хвилин видасть автоматичне повідомлення про оформлення дозволу. Для законослухняних громадян заповнення анкети буде формальністю.

Нововведення стосуватимуться не лише України, а й усіх країн , які не є членами ЄС. Запропоновані зміни набудуть чинності не раніше 2021 року . На першому етапі система запрацює в аеропортах , трохи згодом – у пунктах перетину кордону автомобілем та поїздом. За словами експертів , запуск системи не відбуватиметься швидко, адже потребує значних фінансових вкладень , та оновлення програмного забезпечення. Нові правила повинна ще підтримати Рада міністрів ЄС , після чого вони будуть опубліковані в офіційному журналі. Система авторизації повинна зробити подорожі Європою безпечнішими.