111 тисяч 690 гривень штрафу за працевлаштування «по-чорному» вимушена буде заплатити власниця кафе-бару «Піцца»- такий результат чергової перевірки приватних підприємств на предмет дотримання законодавства в оформленні трудових відносин з працівниками.

Неоформлені трудові відносини , зарплата «у конверті», відповідно недорахування певних сум у бюджеті – прикрі явища сьогодення , які перешкоджають становленню країни на цивілізований шлях розвитку , коли все по-чесному і з повагою до трудових прав працюючого.

Комісія міської ради незчисленну кількість раз здійснювала рейди перевірок , з метою змусити підприємців дотримуватися закону. Виявляли порушення , попереджали , визначали строки на усунення цих порушень , аж нарешті настав час перейти від попереджень до конкретних дій. «Ми неодноразово попереджали підприємців про можливі фінансові санкції за порушення законодавства в оформленні трудових відносин з працівниками. Багато підприємців нас чують , але є такі , що не хочуть дослухатися», - нарікає Державний інспектор праці Владислав Наконечний. Звертаючись до підприємців з проханням дотримуватися законодавчих вимог , посадовець зауважує: « Якщо ми хочемо жити в цивілізованій європейській державі , то і вчиняти повинні цивілізовано».

111тисяч та 690 гривень – штраф чималий , як на погляд роботодавця , з погляду ж працівника , позбавленого права на соціальний захист і тепер, і в майбутньому , сума штрафу не така вже й велика…

ПАМЯТАЙТЕ: згідно із законодавством про працю , юридичні та фізичні особи-підприємці за допуск працівника до роботи без трудового договору , оформлення його не на повну ставку в разі виконання роботи цілий день або виплату заробітної плати «у конверті» мають сплатити 111690 гривень , а згідно зі статтею 41 КУпАП за допуск працівника до роботи без трудового договору , на керівника підприємства накладається штраф від 8,5 до 17 тис.грн. Отже , один нелегал підприємству може обійтися до 128690 гривень!

ДО СЛОВА , за недопущення інспектора до перевірки , яка проводиться з метою виявлення нелегальних працівників чи виплати зарплати «у конверті» , працедавцю загрожую 372300 гривень штрафу!