У місті розпочато реставрацію унікальної споруди - будинку поштмейстера , розташованого по вулиці Київській , поряд з будівлею «Укртелекому». У планах міської влади – завершення відновлюваних робіт приурочити фестивалю витинанки, який традиційно , раз у три роки ( у вересні) проходить у нашому місті. « Це є стіни , яким більше ста років. Ми плануємо, відродити приміщення, долучивши до його не тільки українські але й закордонні фундації, - будемо писати грантові проекти , щоб привести його до належного стану. Я впевнений , що проект зацікавить не тільки українські грантові компанії ,. А й іноземців , адже даний будинок – справжня родзинка Могилева – Подільського».

Будинок, що належав директору пошти , збудований на початку 20 століття – на цей період припало зведення більшості архітектурних пам’яток Могилева- Подільського. Виконана в неготичному стилі споруда помітно виділяється серед інших будівель міста і могла б стати його окрасою, однак захована від людського ока новобудовами.

Архітектурна пам’ятка характеризується мистецьким виконанням. Збудовано її з червоної та жовтої цегли, неготичні форми будівлі ( гостро верхові фасадні виступи завершуються металевими шпилями, видовжені вікна тощо) надають будинку палацового вигляду. З боку непарадного входу в будинок зберігся дерев’яний ганок , оздоблений різьбою. Всередині будівля зустрічає широкими коридорами та просторими кімнатами. Стеля , що зберегла фрагменти гіпсової ліпнини , свідчить про колишню пишність приміщення.

Плани щодо відновлення будівлі у міської ради визрівали давно , та не вистачало коштів. За словами заступника міського голови Віталія Кигана , ще кілька років тому вартість реставрації сягала не підйомної суми.

До відновлення будівлі взялися працівники відділу культури міської ради. В першу чергу , приступили до розчищення території поблизу неї . Всередині теж зроблено чимало: позбулися непроханих гостей – безхатьків, що частенько сиділи там , вичистили увесь бруд , що накопився , рештки штукатурки , сортували та винесли цеглу , що обвалилася , підготували приміщення до ремонтно-реставраційних робіт.

Згодом в Будинку поштмейстера планується проведення традиційного фестивалю витинанки. Це дійсно пройде неординарно, організатори готують чимало сюрпризів.