На базі дошкільного навчального закладу №1 проведено міський семінар- практикум «Сім’я і дошкільний заклад-єдиниий простір розвитку дитини» . У семінарі взяли участь працівники управління освіти та ММК , керівники НЗ , заступники директорів початкової ланки, директори і вихователі – методисти ДНЗ та НВК.

Цікавою і насиченою була робота семінару. Учасники ознайомились з різними формами роботи з батьками. До уваги учасників були представлені різні заходи. Вихователь-методист ДНЗ №1 Вікторія Прокопєва презентувала колегам досвід роботи з батьками , який здійснюють всі спеціалісти закладу: адміністрація , методична служба , вихователі, практичний психолог , інструктор з фізкультури , музичні керівники. Під час семінару освітяни мали змогу проаналізувати шляхи вдосконалення різноманітних форм роботи з батьками та результати такої співпраці.

Вихователь Наталія Войнеску організувала зустріч з батьками дітей раннього віку у формі практикуму « З дитиною граємо – її розвиваємо» , під час якої батьки навчились як правильно гратись з дитиною , розвивати дрібну моторику рук дитини використовуючи прості предмети побуту: защіпки , кришечки , трубочки , крупи.

Під час батьківського всеобучу «Кулінарна школа здорового харчування» , вихователі Наталія Гуменюк , Ольга Ціпцюра підготували змістовні та корисні поради щодо здорового харчування. Старша медична сестра Гоцуляк Юлія поділилась своїми міркуваннями щодо організації здорового харчування в родині рекомендаціями щодо раціонального харчування. Кухар закладу Надія Семенова надала практичні поради щодо привабливого оздоблення кожної страви цікавими смаколиками.

Батьківський лекторій « Готовність дітей до школи» був організований у взаємодії педагогів ДНЗ – батьків - педагогів СЗШ №1. Вихователь Інна Олєйнік , практичний психолог Марина Мельник , вчитель СЗШ №1 Надія Шахматова , практичний психолог СЗШ №1 Віта Войтюк у цікавій , доступній ігровій формі ознайомлювали батьків із вправами , які сприяють розвитку пам’яті , мислення , уваги майбутнього першокласника , ознайомили з видами готовності дитини до школи.

Кульмінацією семінару стала творча майстерня «Сузір’я творчості», де були представлені майстер-класи як педагогів , так і батьків. Під час майстер-класів відбувався обмін досвідом між батьками і педагогами.

Цікаву виставку робіт , мистецтво виготовлення виробів технікою холодного фарфору , продемонструвала присутнім вихователь Людмила Канчуга; мистецтво канзаші – виготовлення прикрас зі стрічок , презентувала музичний керівник Леся Коняга; техніку нетрадиційного малювання продемонструвала вихователь Світлана Налужна; плетіння виробів з газет- Наталія Малішевська , дизайнерські фантазії у оформленні святкових зон , подарункових прикрас показали Анастасія Лученко та Юлія Ніколаєва. Маленькі моделі , вихованці закладу, дефілювали у чудових , незвичних костюмах від мами-модельєра Ірини Глущак. Теплу,привітну атмосферу заходу створювали ведучі: вихователь Яна Муратова і музичний керівник Марія Сафронюк.

Підсумовуючи заходи семінару, його учасники зазначили , що дізналися багато корисної інформації. Раїса Трахтенгерц , директор закладу , зауважила , що проведені заходи вкотре підтвердили , що дошкільний навчальний заклад і сім’я кожного вихованця – це одна велика родина. Тісна і плідна співпраця педагогів з родинами дітей є запорукою успіху у вихованні дошкільників. Володимир Коновалов , начальник управління освіти , зазначив , що подібні зустрічі з батьками необхідні й корисні для всіх учасників освітнього процесу , адже сприяють просвітницькій та психолого - консультативній взаємодії родини і ДНЗ.

НВК№3

27-го лютого в навчально-виховному комплексі №3 було проведено міський семінар на тему: «Культура поведінки та етикет як складові людської культури» , який склався з 3 блоків : орагнізайційного , практичного та теоретичного.

Семінар відкрив директор НВК №3 Сергій Іванець , який виступив з вітальним словом і ознайомив присутніх з планом проведення заходу. Далі , слово було надан6о начальнику управління освіти Володимиру Коновалову , який звернув увагу присутніх на актуальність та важливість даної теми.

Формування культури поведінки передбачає цілеспрямовану систематичну роботу педагогічного колективу з ознайомлення школярів з правилами поведінки , пристойності , етикету , формуванню у них відповідних звичок. Воно може успішно здійснюватися лише за умови вмілого поєднання різних методів та різноманітних форм педагогічного впливу на учнів.

Своїми педагогічними здобутками з формування знань , умінь та навичок культурної поведінки поділилися вчителі закладу. Були проведені уроки етики та години спілкування в початковій школі та виховні заходи к старшій школі.

Справжнє естетичне й емоційне задоволення учасники семінару отримали від перегляду вистави за легендарною п’єсою Михайла Старицького «За двома зайцями» у постановці учнів 9-10 класів.

Майбутнє твориться сьогодні: ввічливе слово , а не образлива лайка, порозуміння у конфліктній ситуації , ще одна прочитана книга , замість чергового серіалу або комп’ютерної гри, - все це є запорукою подальшого культурного розвитку людства. Володіючи знаннями , уміннями та навичками культурної поведінки ,дітям легше буде досягти успіхів на складному й цікавому шляху , який називається життям.