Наприкінці минулого року Державна прикордонна служба України завершила спільну спеціальну прикордонну операцію «Кордон-2017». Її мета полягала у протидії нелегальній міграції, незаконному переміщенню через державний рубіж наркотичних речовин, зброї та боєприпасів, підакцизних товарів. Варто зазначити, що головним ініціатором та координатором спецоперації, як і минулі роки, виступило Прикордонне відомство. Разом з охоронцями рубежів у ній також приймали участь і взаємодіючі структури: СБУ, Нацполіція, Державна міграційна та фіскальна служби, ресурси прикордонних відомств Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови та міжнародних організацій Євроагенства FRONTEX, Місії ЄС EUBAM, INTERPOL та EUROPOL.

Під час проведення спецоперації «Кордон-2017» на ділянці Могилів-Подільського прикордонного загону виявлено 2 одиниці зброї та 132 боєприпаси, близько 1,5 кг наркотичних речовин.

В цілому, у 127 випадках вилучено товарів на загальну суму близько 12 мільйонів гривень. Окрім цього було знешкоджено 1 кілометр нелегальних спиртопроводів, виявлено та конфісковано близько 4-х тисяч літрів лікеро-горілчаних виробів та 32 тон спирту.

Упродовж операції вартові виявили 5 підроблених та 260 недійсних документів та відмовили у перетині через рубіж понад 1100 іноземцям, у числі яких - 20 незаконних мігрантів, а також затримали 74 особи за незаконний перетин державного кордону.

Протягом спільної прикордонної операції охоронці виявили 9 осіб, які перебували у Міжнародному розшуку: четверо з них розшукував Інтерпол за грабежі та розбої, двох – за незаконні фінансові оборудки. Ще трьох злочинців вартові затримали за торгівлю людьми, контрабандну діяльність та керування авто у нетверезому стані.

Водночас, задіяні у спецоперації співробітники оперативного підрозділу Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України, виявили на Вінниччині 159 псевдо - переселенців, які незаконно отримували соціальні виплати, проживаючи в цей час на тимчасово окупованій території.

Загалом на ділянці Могилів-Подільського загону упродовж проведення операції «Кордон-2017» складено 1200 протоколів про адміністративні правопорушення та накладено штрафів на суму близько 700 тисяч гривень.

Прес-секретар загону Л.Катеринич