Згідно з постановою Верховної Ради України від 22.12.2016 № 1807-VIII "Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2017 році" 9 грудня 2017 р. (на державному рівні відзначатиметься 100 років з часу проведення першого Курултаю(парламенту) кримськотатарського народу.

Сто років тому в грудні 1917 році в м. Бахчисараї на першому національному зібранні кримських татар було проголошено Кримську Народну Республіку. За підсумками першого Курултаю кримськотатарського народу було оголошену Кримську Народну Республіку, сформовано її Уряд, ухвалено Конституцію та затверджено державні символи. Незважаючи на те, що через наступ більшовиків Республіка не проіснувала і кількох місяців, її проголошення має величезне значення не лише для кримських татар і України, а і усього світу. Це був один з перших у світі проектів демократичного устрою у мусульманському суспільстві і перша у світі мусульманська республіка. Тому перший Курултай засвідчує, наскільки давніми є демократичні традиції в Україні і Криму.

Ця боротьба триває й нині. Крим окуповано Російською Федерацією, яка проводить політику репресій проти корінного народу. Більше року Меджліс там вважається забороненою організацією.Останнім часом арештів й обшуків на півострові значно побільшало. Водночас кримські татари розуміють, що день деокупації настане, й вже сьогодні думають про майбутнє, де кримськотатарський народ вирішуватиме свою долю самостійно.