В честь подій Помаранчевої революції та Євромайдану встановлено свято - День Гідності та Свободи. Цей день виник на запит суспільства, яке прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.

День гідності і свободи - це, перш за все, наш унікальний український спосіб відстоювати власні громадянські свободи, права і свій вибір творити майбутнє. Революція гідності, наші Майдани - це соціальна зрілість, це суспільна відповідальність, разюча солідарність і, звичайно, готовність на самопожертву.

Це свято демонструє велику віру у наші власні сили, у нашу землю та її народ.

Сьогодні ми вшановуємо всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, Героїв Небесної Сотні та усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам'яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках краян, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.