Останнім часом почастішали випадки самогубства серед неповнолітніх. Позбавлені батьківського тепла та піклування, кинуті близькими та рідними на призволяще, діти знаходять хибних друзів у мережі «Інтернет», які на своїх сайтах спочатку просто спілкуються із молодими людьми, а потім психологічним натиском доводять іх до самогубства. Такі жахливі випадки непоодинокі і у Вінницькій області. Тому поліція наголошує батькам бути уважнішими до своїх чад. Завжди цікавитися їх справами, їх друзями та захопленнями. Знати з ким діти спілкуються у мережі «Інтернет» для того, щоб не допустити замикання дитини самої в собі та подальших трагічних наслідків.

Слід зазначити, що часто діти підпадають під поганий вплив дорослих та втягуються ними у злочинну діяльність, проституцію, жебрацтво, наркоманію, пияцтво та інше.

Вважаючи себе повністю дорослими та самостійними, намагаються без батьківського відома приймати важливі життєві рішення та завести багато знайомств, деякі з яких потім можуть виявитися небезпечними для них.

Будучи вразливими, іноді можуть грубо себе поводити, тому батькам необхідно бути уважними, витривалими, вміти розуміти їх та підтримати у будь-яку хвилину.

Батькам необхідно пам’ятати, що навіть здійснивши один раз непомірковані протизаконні дії, дитина може стати на хибний життєвий шлях, який приведе до скалічення долі.

Слід бути уважнішими до дітей і педагогам, вихователям, які, згідно вимог педагогічної методики, повинні до кожної дитини здійснювати індивідуальний підхід та вивчати її.

Проте необхідно усвідомити батькам, що саме вони в першу чергу повинні сумлінно, з відповідальністю виконувати свої обов’язки по вихованню дітей, надавати їм більше уваги та батьківського тепла, не залишати дитину на одинці із виниклими проблемами, а бути для неї головним порадником і другом, не відштовхувати від себе. Тому що батьківська домівка та сімейний затишок - це початкові джерела виховання кожної дитини, з яких формуються в подальшому її світогляд та поведінка.

Могилів-Подільський відділ поліції