На території нашої держави поліцією проводяться профілактичні заходи під умовною назвою «Трикстер». Слово трикстер тлумачиться як обманщик, спритник, шахрай. Це архаїчний персонаж міфології, що присутній майже у кожного народу світу та визнаний одним з основних персонажів людської культури.

Вищевказані профілактичні заходи спрямовані на запобігання вчиненню правопорушень, пов’язаних із шахрайським заволодінням коштами громадян з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Протягом поточного року Могилів-Подільським відділом поліції зареєстровано 49 фактів шахрайства.

Про деякі з них:

Загальновідомий шахрайський метод – телефонні дзвінки, у яких злодії повідомляють громадянам : «Ваш син вчинив ДТП ( або будь-яке інше правопорушення) та перебуває у поліції. Та щоб його відпустили додому, потрібно перерахувати на вказаний номер гроші». Нажаль, не перевіривши інформацію, люди виконують вказівки зловмисників.

Так до відділу поліції надійшло повідомлення місцевої жительки про те, що невідома особа шахрайським шляхом, під приводом звільнення онука з ОВС, заволоділа грошовими коштами в сумі більше 4000 доларів США .

Трапляються випадки, коли шахрай, зателефонувавши до громадянина, представляється банківським працівником та пропонує звірити дані банківської картки громадянина, назвати паспортні дані, ніби для внесення якихось змін або збільшення ліміту банківської картки. Людина виконує його вимоги, після чого з її банківської картки шахраї легко знімають всі кошти, що були на рахунку.

Повідомив до поліції міський житель про те, що невідома особа, представившись працівником банку, шахрайським шляхом заволоділа належними йому грошовими коштами в сумі близько 20000 грн.

На даний час також надходять повідомлення громадян про те, що купуючи у мережі «Інтернет» товар, вони наперед перераховують продавцеві гроші, однак ніякого товару не отримують.

Із заявою до поліції звернувся місцевий житель та повідомив, що невідома особа шахрайським шляхом, під приводом продажу мотоблока у соціальній мережі Інтернет», незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі більше 10000 грн., які він перерахував на банківський рахунок нечесного продавця.

Не забувають шахраї і про людей похилого віку. Входячи в їх довіру, вони пропонують їм свої «благодійні» послуги або будь-який дешевий товар, виманюючи у стареньких чималі гроші.

Тому поліція наголошує усім бути обережними!

У випадку, якщо до вас зателефонували невідомі особи та звертаються із вищевказаними або подібними пропозиціями, не поспішайте їх виконувати, не розповідайте реквізити своїх карток, не пересилайте гроші, а одразу перевірте отриману вами від незнайомця інформацію, зателефонувавши у банк або до поліції, не перераховуйте гроші за покупку доки не отримаєте її. Не впускайте незнайомців до свого помешкання.

Будьте завжди обережними !

Наші телефони: -102- ; 6-52-02 ; 097-212-90-50

Могилів-Подільський відділ поліції