Могилів - Подільський цими вихідними перебував в центрі спортивного життя України: наше місто приймало учасників Всеукраїнських змагань з шахів на Кубок Вінницької області «Дністер ХІ». До міста на Дністрі зїхалося 14 команд в складі 56 любителів древньої гри з різних куточків України: Хмельницького, Камянця-Подільського, Чернівців, Миколаєва, Жмеринки, Козятина, Літина, Могилів-Подільського (міста та району). Дві команди шахістів представляли місто Вінницю, три команди виставило наше місто: «Могилів-Подільський 1» , « Могилів-Подільський 2» та окрему команду шахової школи «Вацак», старші вихованці якої вперше змагалися з дорослими шахістами. Загалом турнір з легкістю міг би претендувати на статус міжнародного, адже в ньому взяли участь і спортсмени з сусідньої Молдови – міста Єдинець. Серед титулованих учасників Кубка Вінниччини - 6 міжнародних майстрів та майстрів України, це- Микола Боднар, Вадим Трегубов , Віктор Гудок , Андрій Нечаєв, Пенг Лі Мін, Лівіу Гербуленко , близько 20 кандидатів в майстри спорту, інші учасники - першорозрядники. В когорті таких шахових метрів і молодша зміна - чемпіони України серед дітей в різних вікових групах: одинадцятирічний Олександр Довгалюк з Камянця-Подільського та 13-річний кандидат в майстри спорту з шахів Олексій Білич з Чернівців. Кубок Вінниччини проходив під патронатом міського голови Петра Бровка та депутата Вінницької обласної ради Геннадія Вацака.

2017-ий - плодовитий рік у спортивному житті Могилева-Подільського, Всеукраїнські змагання на Кубок Вінницької області «Дністер ХІ»– четвертий за рік шаховий турнір, учасників котрого зустрічало місто на Дністрі. Могилів-Подільський завжди гостинно приймає гостей, гармонійно поєднуючи урочистий офіціоз з радісною святковістю, аби його учасникам було комфортно та затишно в нашому місті. На офіційному відкритті спортивного заходу шахістів з України та Молдови вітали міський голова Петро Бровко та депутат облради Геннадій Вацак, свій артистичний виступ подарували гостям маленькі візитівочки дитячої шахової школи «Вацак» - вихованці дошкільного підрозділу НВК №5. Спеціально для Кубка Вінниччини було розроблено та виготовлено печатку турніру, якою під спалахи фотокамер та оплески присутніх Петро Бровко та Геннадій Вацак завізували офіційні документи змагань. Перебуваючи в азартній спортивній атмосфері, Бровко та Вацак не втримались від спокуси та зіграли товариську партію, де перемогла дружба.

- Нещодавно місто приймало учасників міжнародних змагань з греко-римської боротьби, а ось тепер – з шахів. І нам приємно від того, що місто розвивається, стає центром спортивного життя краю та України. Могилів-Подільський завжди радий гостям, Я хочу, аби кожен з вас, відвідавши наше місто, отримав задоволення від його краєвидів та нашої гостинності, - зазначив на урочистому відкритті змагань міський голова Петро Бровко.

Кубок Вінниччини проходив за швейцарською системою в дев’ять турів із двадцятихвилинним контролем часу на кожну партію з пятисекундним додаванням на кожний хід. Протягом двох діб в Могилеві-Подільському точилися справжні шахові баталії, адже учасники турніру – метри інтелектуальної гри. У перерві між грою шахісти мали змогу насолодитися солодкою продукцією Кондитерського Дому «Вацак». Організатори всеукраїнських змагань подбали, аби спортсмени отримали масу вражень від знайомства з Могилів-Подільщиною та її культурними та історичними памятками, однією з яких є Лядівський скельний монастир, куди зїздили інтелектуали по завершенні першого змагального дня.

Другий день турніру визначив переможця. Надзвичайна відповідальність за командний результат, без сумніву, не могла не позначитися на грі учасників, вік справжнім шаховим талантам ніколи не був на заваді. Зайве тому підтвердження — успішний виступ вінницької команди, яка стала володарем Кубка, набравши найбільшу кількість очок. Срібло дісталося команді з Хмельницького, а бронза – квартету зі Жмеринки. Незважаючи на те, що переважна більшість гравців - дорослі метри, юні шахісти з шахової школи «Вацак» безкомпромісно боролися в кожному з турів. Для них це був дебютний серйозний турнір, тож він був швидше як навчання майстерності у фаворитів.

Головний спонсор та організатор змагань - депутат Вінницької обласної ради Геннадій Вацак - подбав про солідні грошові премії переможцю та призерам. Всі команди-учасниці також отримали кубки турніру, торти від Кондитерського Дому «Вацак». На згадку кожному з 56 учасників було презентовано фотоальбом зі світлинами яскравих моментів змагань. За азарт, жагу до перемоги Геннадій Вацак відзначив грошовими преміями і тих спортсменів, котрі продемонстрували найкращий результат в особовому заліку.

- Змагання пройшли на дуже високому рівні. Правильно, що окрім шахів, ви підготували ще й культурну програму. Не на кожному турнірі вона є. У вас нам дуже сподобалося, обовязково ще приїдемо, - поділився приємними спогадами від перебування в Могилеві-Подільському Георгій Мінтенко з Чернівців.

В захопленні від могилів-подільського турніру і гості з Молдови: «Нам все сподобалося, як місто, так і прийом. На минулих турнірах в Могилеві-Подільському нам не вдавалося зайняти престижні місця. А цього року, після підсилення команди чемпіоном Молдови Лівіу Гербуленком , ми вибороли 4 командне місце. Це кращий результат нашої команди».

- Дякуємо за можливість зіграти в такому чудовому гостинному місті, як Могилів-Подільський. Нажаль, цього разу у нас не вийшло виграти, але ми будем працювати над помилками та обов'язково приїдемо наступного року! Побільше б таких змагань! Окремо дякуємо Кондитерському Дому «Вацак» за смачний тортик, -висловив подяку Руслан Лівий з Миколаєва.

Звісно ж, навряд чи всі учасники Кубка розраховували на призові місця, однак, як справжні спортсмени, дотримувалися олімпійського принципу «Головне не перемога, а - участь», приїхавши до Могилева-Подільського на Всеукраїнські змагання, прагнули перевірити рівень своєї майстерності в двобоях із фаворитами та продемонструвати свої вміння.

  • Кубок Вінницької області з шахів Могилів-Подільський приймає не вперше. Це – щорічні традиційні змагання. Як їхній організатор, я задоволений, що цього року на наш турнір приїхало стільки учасників, широка географія спортсменів вказує, що змаганнями зацікавилися зі всієї України та ще й Молдови. Будемо намагатися тримати марку і надалі, щоб щороку змагання в Могилеві-Подільському ставали все більше цікавими, - підсумував депутат обласної ради Геннадій Вацак.

- Всім учасникам дуже сподобалося в Могилеві-Подільському. По завершенні турніру вони ще довго не розїжджалися, ділилися враженнями від змагань, доброзичливої атмосфери, поїздки до Лядівського монастиря. За такий високий рівень організації Кубка Вінниччини хочу подякувати міському голові Петру Бровку, головному спонсору Геннадію Вацаку, директорам навчальних закладів, які забезпечили проживання учасників в гуртожитках: технолого-економічному Валентині Казьмір та монтажно-економічному Володимиру Заячковському. Окрема подяка нашому інформаційному спонсору престелерадіоцентру «Краяни», - зазначив співорганізатор турніру, голова міської федерації з шахів Андрій Горобець.

До нових зустрічей на Кубку Вінниччини-2018!