Серед небезпечних для здоров’я людини факторів, які викликають алергічні хвороби, значне місце займають рослини, особливо ті, які ростуть біля наших домівок. Однією з найбільш алергенних вважається амброзія полинолистна.

Амброзія полинолиста – небезпечний для людини і довкілля бур’ян, який має карантинне значення в Україні, засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок та ставків, полезахисні смуги.

Пилок амброзії викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз або «сінну пропасницю». У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма.

Найбільш ефективними засобами боротьби з зеленим агресором є :

  • створення штучних фітоценозів з багаторічних трав у вогнищах карантинних бур’янів. Фахівці рекомендують знищувати бур'ян його ж зброєю - витісняючи іншими рослинами, газонними травами або багаторічниками ;
  • систематичне скошування карантинних рослин з початку вегетації (квітень – травень) до цвітіння (кінець липня – початок жовтня); виривання карантинних рослин з корінням та їх знищення шляхом спалювання у спеціально призначених місцях або подрібнення з наступним захороненням решток у санітарних ямах;-
  • знищення карантинних рослин на засмічених присадибних ділянках агротехнічним методом (перекопування або приорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток) та (при можливості) з наступним висівом на цих ділянках багаторічних низькорослих або газонних трав .

Заходи із знищення Амброзії полинолистої мають бути не одноразовими, а постійними.Треба не допускати її масового розмноження.

Громадяни! Ми живемо в третьому тисячолітті, прагнемо увійти до Європейської спільноти, тому маємо навести порядок у своїй оселі, отже боротьба з амброзією – це справа кожної людини !!!

Державний фітосанітарний інспектор - Чернятинська І.А.