Очільник області терміново прибув до міста з метою ознайомлення з ситуацією щодо загрози підтоплення та підняття рівня води у річці Дністер та перевірки готовності міської влади до можливих наслідків.

Петро Бровко подякував керівництву області за оперативне реагування та прозвітував щодо ситуації , що виникла та доповів про готовність міста до несподіваних наслідків.

На оперативну нараду з головою ОДА прибули керівники та представники установ, служб, що задіяні під час екстрених ситуацій: прикордонна, митна та рятувальна служба, військові, поліція, медичні установи,водогінного господарства, структурні підрозділи міської ради , перевізники та інш.

Начальник ДСНС області Руслан Шевчук наголосив , що наразі триває укріплення мішками з піском чотири зони підтоплення , - « це вже 80 % успіху у запобіганню руйнівних наслідків. До міста вже прямує ряд необхідної спецтехніки. За кожною вулицею буде закріплена група мобільного реагування, яка у разі потреби буде готова до оперативних дій».

Також Руслан Шевчук запевнив, що всі сили та засоби будуть направлені аби запобігти стихії та не допустити повторення 2008. Начальник ДСНС області прийняв рішення залишитись з метою коригування дій задіяних служб у м.Могилеві-Подільському.

Міський Голова Петро Бровко під час оперативної наради наголосив, що головне - «запобігти паніки та дезінформації, адже люди з острахом згадають 2008 рік та бояться його повторення». Петро Бровко запевнив, що наразі задіяні всі комунальні служби та перевізники міста, які у разі потреби готові надати свою допомогу. Вже створений оперативний штаб та визначено місця евакуації людей, підготовлено необхідний продовольчий резерв.

Як додатковий ресурс було задіяно Виробничий Комплекс « Камелот» , яке протягом наступних двох діб надаватиме пісок та спецсуміші для формування стримуючих укріплень . «Наразі було виділено 7 тон піску» - зазначив Геннадій Вацак.На базі пожежної частини міста створений резерв, куди зможе звертатись кожен, хто потребуватиме допомоги у разі підтоплення. Мешканці будуть проінформовані телефонами ,на які звертатись у разі потреби.

В оперативні нараді взяв участь Михайло Борщ – представник служби НС Молдови м. Сороки. Петро Бровко пообіцяв у разі потреби надати необхідну допомогу та забезпечити плав засобами. Було вирішено координувати дії з молдовської стороною аби забезпечити оперативне реагування.

На закінчення наради голова ОДА Сергій Борзов відзначив - «Завчасно прийняте рішення – врятує ситуацію» та запевнив, що місту буде надана всебічна підтримка з боку обласних служб.