„23” березня 2020 року м. Могилів-Подільський

Головував : міський голова, голова міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайної ситуації П. Бровко .

Присутні: члени міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (за списком).

Запрошені: за окремим списком.

Вступне слово.

Міський голова, голова міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайної ситуації БРОВКО П.П.

Відповідно до протоколу №104/02-20 засідання Експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року та Національного класифікатора України 2010, надзвичайна ситуація пов’язана із загрозою поширення гострої респіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом COVID-19 затверджена, як медико-біологічна надзвичайна ситуація, Код 20713, пов’язана з епідемічним спалахом небезпечних хвороб, державного рівня.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу COVID-19» та з урахуванням протокольного рішення №2 від 10 березня 2020 р. позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зареєстрованого за №9919/5/1-20 від 10.03.2020 «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19», проводиться обговорення питань щодо додаткового посилення карантинних заходів на території міста введеного протокольним рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 17 березня 2020 року №6.

 1. Про додаткове посилення на території міста заходів карантину введеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» для запобігання занесення та поширенню на територію міста гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

СЛУХАЛИ:

Начальника управління міської ради з питань НС, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Пронька І.М., директора КНП Могилів-Подільська ОЛІЛ Чепелюка В.І., начальника управління Держпродспоживслужби міста Могилева-Подільського Юрчука В.С., завідувача ВСП Могилів-Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Манжурова В.В., командира Могилів-Подільського прикордонного загону іменні Героя України старшого лейтенанта В`ячеслава Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Соколовського С.Л.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу COVID-19» (зі змінами) та статті 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» за результатами доповіді та з урахуванням обговорення Комісія вирішила:

 1. Встановити та запровадити обмежувальні протиепідемічні заходи на території міста відповідно до вимог статті 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»:

1.1. Заборонити продаж на ринках молочної продукції домашнього виробництва (походження):

молоко незбиране питне всіх видів;

сметана, вершки всіх видів;

сир кисломолочний всіх видів;

сири розсильні всіх видів, в тому числі бринзи.

1.2. За умов запровадження суворого санітарного контролю адміністраціями продуктових ринків, впроваджувати, як до продавців, так і покупців температурний скринінг дистанційним вимірюванням температури, а також санітарний контроль, усіх без виключення, продуктів та тимчасово встановити наступний режим роботи продуктових ринків, зокрема:

у робочі дні – з 07-00 год. до 13-00 год.;

у вихідні дні - з 07-00 год. до 15-00 год.

1.3. Організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення з питань перебування, у разі нагальної потреби, у громадських місцях, із обов’язковим використанням засобів індивідуального захисту: лицеві маски (респіратори), рукавички. Періодично проводити дезінфекцію рук та інше. У разі ігнорування зазначених вимог, до порушників можуть вживатися заходи адміністративного впливу;

1.4. Організувати проведення дезінфекції території магістральних вулиць та зупинок громадського транспорту в ранкові та вечірні години, дезінфікуючими засобами, що дозволені для цих цілей.

1.5. Організувати заходи щодо карантинного контролю за громадянами які повернулися та повертаються з-за кордону. (Обов’язкова самоізоляція щонайменше впродовж 14 днів)

1.6. В разі необхідності залучати:

- для тимчасового використання транспортні засоби, будівлі, споруди, обладнання, інше майно підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, необхідне для здійснення профілактичних і протиепідемічних заходів, із наступним повним відшкодуванням у встановленому законом порядку його вартості або витрат, пов'язаних з його використанням;

- підприємства, установи, організації незалежно від форм власності до виконання заходів з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації пов’язаною із загрозою поширення гострої респіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом COVID-19 інфекційної хвороби.

1.7. Надати дозвіл на відновлення роботи магазинів «АгроАптека» та «БудМаркет».

 1. Начальнику Могилів-Подільського ВП ( Левицькому Ю.С.):

2.1. Посилити охорону публічної безпеки та порядку шляхом виставлення контрольно-пропускних пунктів на в'їзді та виїзді міста із залучення працівників поліції, ДСНС, фахівців медичних установ та, у разі потреби, громадських формувань, з наданням права та можливості проводити санітарні огляди речей, багажу, транспортних засобів, дистанційне вимірювання температури громадян (водіїв, пасажирів) ;

2.2 Запровадити максимальне обмеження пересування громадян як пішки, так і власним автотранспортом всередині міста, а також міжміським, міжрайонним, міжобласним сполученням (крім медичних, продуктових, соціальних та життєвоважливих мереж);

2.3. Запровадити піші патрулі в місті, особливо на небезпечних в епідвідношенні об’єктах;

 1. начальнику Могилів-Подільського міськрайонного відділу Служби безпеки України у Вінницькій області(Зеленецькому Я. В.) забезпечити:

3.1. У взаємодії з відділом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату міської ради та виконкому ефективний моніторинг інформаційного простору регіону в напрямку виявлення фактів поширення провокаційних матеріалів та фейків щодо епідеміологічної ситуації у Вінницькій області.

3.2. Посилення контррозвідувального, антитерористичного та протидиверсійного захисту об’єктів критичної інфраструктури регіону;

3.3. Спільно з Начальником Могилів-Подільського ВП (Левицьким Ю.С) та у взаємодії з громадськими організаціями патріотичної спрямованості забезпечити недопущення дестабілізації суспільно-політичної ситуації в місті, можливої провокації масових заворушень та громадської непокори.

 1. Начальнику митного посту «Дністер» Вінницької митниці(Лукянову О.В.) :

4.1. З метою своєчасного виявлення ризиків та ознак захворювання громадян в зонах митного контролю, які розташовані поза межами пунктів пропуску через державний кордон України, зобов'язати керівників підприємств утримувачів місць доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення в зоні діяльності проводити вимірювання температури (скринінг) тіла перевізників товарів під час пропуску на територію місця доставки а також інших осіб, які згідно чинного законодавства мають право перебувати в зонах митного контролю.

4.2. Провести негайну перевірку використання посадовими особами митниці під час перебування в зонах митного контролю (пунктах пропуску) засобів індивідуального захисту та забезпечити неухильне їх використання в подальшому.

 1. Начальнику фінансово-економічного управління міської ради. (Мостовик І. В.):

З метою здійснення щоденного моніторингу цін та наявності в закладах торгівлі міста соціально значущих товарів, забов`язати керівників торгівельних мереж міста: АТБ, ГРОШ, ГАСТРО-МАРКЕТ, КОРОНА, КОРОНА+, СУПУТНИК, УКРАЇНСЬКИЙ СУПЕРМАРКЕТ. надавати щоденний моніторинг цін та наявність визначених соціально значущих товарів.

 1. 6. Розглянути пропозиції начальника Могилів-Подільського прикордонного загону «Імені Героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова» (Соколовський С.Л.) щодо:

6.1. обмеження перетину державного кордону представниками місії EUBAM в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Могилів-Подільський – Отач»;

6.2. заборони переміщення через пункт пропуску для автомобільного сполучення «Могилів-Подільський – Отач» громадян, які мають посвідку на тимчасове проживання.

 1. директору КНП Могилів-Подільська ОЛІЛ (Чепелюку В.І.) спільно з Могилів-Подільським прикордонним загоном «Імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова» (Соколовському С.Л.) організувати та забезпечити санітарну-протиепідемичну обробку з використанням дезінфікуючих бар’єрів вантажних транспортних засобів, обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів (водіїв), які слідують на в’їзд в України в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Могилів-Подільський – Отач».
 2. Начальнику Могилів-Подільського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області ( Кусняку В.В.):
  • розглянути питання щодо забезпеченні засобами індивідуального біологічного захисту особового складу, засобами для проведення дезінфекції;
  • бути готовими залучити (при необхідності) особовий склад до здійснення заходів із дезінфекції приміщень з масовим перебуванням людей.
 1. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови міської комісії з питань ТЕБ та НС (Гоцуляк М.В.)

Голова міської комісії з питань ТЕБ та НС Бровко П.П.

Перший заступник голови міської комісії

з питань ТЕБ та НС Гоцуляк М. В.

Заступник голови міської комісії з питань

ТЕБ та НС Пронько І.М.

Секретар міської комісії з питань ТЕБ та НС Добрий О.О.