У склад структурних підрозділів Державної прикордонної служби України, які забезпечують своєчасне реагування на зміни в оперативній обстановці на державному кордоні, входять відділи та відділення управління службою. Спеціально підготовлений персонал забезпечує функціонування центрів управління службою органів та підрозділів охорони кордону, у числі яких і Могилів-Подільський прикордонний загін.

Про основні завдання та функції відділу управління службою Могилів-Подільського прикордонного загону розповідає керівник підрозділу підполковник Олексій Кривицький: «Основними завданнями, які покладаються на підрозділи управління службою, є цілодобовий моніторинг обстановки на державному рубежі та результатів оперативно-службової діяльності підрозділів охорони кордону. Співробітники відділу здійснюють безперервне і своєчасне інформування командування військової частини та вище стоячого керівництва по вертикалі центрів управління службою щодо обстановки на державному кордоні та її розвитку, а в разі виникнення кризових та нестандартних ситуацій забезпечують оперативне реагування на зміни в обстановці, контролюють готовність та використання чергових сил і резервів Могилів-Подільського прикордонного загону до їх застосування у разі виникнення нестандартних ситуацій.

Крім цього, підрозділ відповідає за підтримання інформаційної взаємодії та обмін поточними даними з іншими правоохоронними органами та органами державної влади. Прикладом значимості нашої діяльності є злагоджені дії персоналу під час останнього виявлення у пунктах пропуску «Могилів-Подільський - Отач» та «Болган - Хрустова» двох злочинців, що знаходились у міжнародному розшуку. Завдяки своєчасному реагуванню та оповіщенню взаємодіючих органів, а також приведенню в готовність чергових сил, зловмисники були затримані та передані до рук Правосуддя.

Як бачимо, виконання зазначених та інших не менш важливих завдань, що стоять перед підрозділами управління службою, забезпечує ефективне управління повсякденною діяльністю підрозділів загону та надійний захист ввіреної ділянки українсько-молдовського рубежу».