Бої за Дебальцівський плацдарм - одне з найбільших зіткнень на Донбасі. З усіх боків у ньому взяли участь тисячі бійців, сотні одиниць техніки й важкої артилерії.

В цьому році друга річниця виходу із Дебальцевcького котла.

Після тривалої оборони стратегічного міста попри оголошене мінське перемир’я українських військових взяли в оточення бойовики і регулярні російські підрозділи. На 4700 українців кинули до АТО 13000 російських військових.

Відступ відбувався під ворожими прицілами. За офіційними даними, в період 15 січня - 18 лютого 2015 року в районі Дебальцеве загинули 110 військових, 270 поранених ще 18 зникли безвісти. Хоча за свідченнями безпосередньо бійців та волонтерів справжні втрати значно вищі.

13 березня наші прикордонники остаточно покинули зону бойових дій в районі Дебальцево.

Саме в цей день в залі засідань міської ради відбувся захід приурочений другій річниці виходу з міста Дебальцеве.

В заході приймали участь керівництво міста, прикордонники, які безпосередньо приймали участь у боях за м. Дебальцеве, волонтери та громадськість міста.

Майор Олег Марценюк, в своїй промові згадав події тих днів та подвиги своїх побратимів.

Міський голова запевнив, допоки ми живі - житиме пам’ять про наших героїв.

Від імені міської ради за мужність, патріотизм, сумлінне виконання службових обов’язків Подяками були заохочені учасники бойових дій:

молодший сержант Олег Венгер, сержант Максим Городинський, сержант Богдан Салдугей, старшина Володимир Куриленко, прапорщик Сергій Лескаускас, старший прапорщик Олег Вендичанський, старший прапорщик Станіслав Колеснік, старший прапорщик Олександр Брухаль, капітан Олександр Біганін, майор Олег Марценюк, майор Олександр Добрий.

Також подякою міського голови відзначено членів волонтерської організації «Катарсис», які не дивлячись на запеклі бої в районі Дебальцево продовжували свою волонтерську діяльність, не залишаючи наших бійців під час самих страшних днів: Володимира Чумака та Андрія Жуковського.

В ході заходу згадано наших земляків, які загинули в Дебальцеве: В’ячеслава Семенова і Євгенія Герасевича та вшановано хвилиною мовчання пам'ять всіх хто, віддав своє життя за Україну.

Після заходу всі присутні відправилися до меморіального комплексу «Майдан шани» де здійснили покладання квітів до світлин загиблих могилівчан, які віддали своє життя за Україну та її незалежність.