День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який щорічно відзначається 15 лютого, є свідченням високої відзнаки на державному рівні воїнів, котрі брали участь у зарубіжних війнах, військових конфліктах, бойових діях у більш, ніж 20-ти країнах світу. У числі воїнів-інтернаціоналістів і колишні військовослужбовці Могилів-Подільського прикордонного загону Сергій Якимчук та Олег Шмаркатюк. Перебуваючи на заслуженому відпочинку, вони і досі в строю - працюють у прикордонному загоні, але вже на цивільних посадах.

Полковник у відставці Сергій Якимчук у 1988-89 роках молодим лейтенантом приймав участь у бойових діях по блокуванню ущелин, гірських доріг у складі 3 мотоманевреної групи в м. Хорог. Його груди прикрашають високі відзнаки - медалі «За бойові заслуги» та «За мужність в охороні державного кордону».

Підполковник Олег Шмаркатюк в Афганістан прибув через два роки по завершенні війни, у 1991-му. Служив на охороні державних об’єктів у Кабулі, де обстановка, не дивлячись на припинення війни, залишалася досить непростою: афганська столиця знаходилася під постійним обстрілом войовничих талібів. Під час перебування в Афганістані Олег Шмаркатюк створив цикл віршів під назвою «Афганський альбом», що переповнений атмосферою тих тривожних днів.

Шанують у прикордонному загоні і ветеранів Афганської війни - полковників Олександра Тодчука, Андрія Горечія, а також старшого прапорщика Григорія Мельника. Вони пройшли вогняними афганськими дорогами і сьогодні приймають активну участь у житті загону, виховуючи своїм прикладом молоде покоління прикордонників.

13 лютого воїнів-інтернаціоналістів радо зустрічали у Могилів-Подільському прикордонному загоні. Офіцери зустрілися з персоналом загону, поділилися своїми планами на майбутнє та подякували за увагу. Начальник штабу полковник Андрій Дейнеко, в свою чергу, щиро подякував воїнам за військово-патріотичну роботу по вихованню нинішнього покоління охоронців кордону та побажав миру.

….Афганська війна. Час від часу непроханою гостею приходить у спогади тих, хто пройшов її дорогами. Таке не забувається, як і світла пам’ять про тих, хто поліг у далекій та чужій азіатській країні, виконуючи інтернаціональний обов’язок. Серед тих, хто вижив на тій війні, чимало воїнів, хто сьогодні пліч-о-пліч з прикордонниками, бійцями ЗСУ та Нацгвардії на Сході України зі зброєю в руках відстоюють право нашої держави бути вільною та неподільною.

Прес-секретар загону Людмила Катеринич