Дві пам’ятні дати відзначатиме в лютому Україна: 31-у річницю з Дня виведення військ з Афганістану та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а також шосту річницю з дня рострілу Небесної сотні.

Про важливість цих дат йшлося в міській раді на засіданні організаційного комітету в понеділок, 10 лютого, на якому було розроблено план загальноміських заходів з підготовки та відзначення цих знакових дат.

«Пам’ять про Героїв України має жити вічно і об’єднувати людей незалежно від політичних чи релігійних переконань. В цих датах переплітається історія з сучасністю, вони посідають надзвичайно важливе значення у просторі та часі буття українського народу», - наголосила голова оргкомітету, в/о заступника з питань діяльності виконавчих органів міської ради, начальниця відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Інга Щербакова.

В ході засідання члени оргкомітету прийняли рішення провести в Могилеві Подільському 14 лютого урочисті збори з нагоди Дня вшанування учасників бо йових дій на території інших держав і 31-ої річниці з Дня виведення військ з Афганістану, покладання квітів до пам’ятних знаків загиблим землякам на Соборній площі.

20 лютого з нагоди вшанування пам’яті Героїв Революції Гідності в Будинку школярів пройде концерт-реквієм, опісля якого - покладання квітів на майдані Шани.

В закладах освіти будуть проведені тематичні уроки, інформаційні години, присвячені воїнам-інтернаціоналістам, героям Небесної Сотні. В краєзнавчому музеї та бібліотеках будуть організовані тематичні книжкові виставки, що висвітлюють ті події.

Попри чисельність запланованих заходів, насамперед кожному з нас варто засвітити свічку пам’яті у власному серці та осягнути значення та трагічність державної історії - тих подій, які змінюють нас та об’єднують.

■ Тетяна Фоменко