Уряд затвердив перелік опорних лікарень в усіх регіонах країни, на Вінниччині їх 10, серед них лише дві другого рівня, це — Вінницька лікарня швидкої медичної допомоги і Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування.

Перелік опорних лікарень визначений на основі методики формування мережі робочою групою, яка була сформована МОЗ за участі представників НСЗУ, Міністерства розвитку громад і представників USAID. Приємним фактом є й те, що в рейтингу USAID Могилів-Подільська ОЛІЛ посіла перше місце, набравши найбільшу кількість балів — 250 — в цілому та за 3 напрямами: попит населення, функціональні потужності та гострота випадків. Серед інших переваг, наша лікарня, в якій сконцентрована в порівнянні з іншими ЦРЛ та ОЛІЛ, найбільша кількість фахівців, медтехніки та обладнання, надає послуги в режимі 24/7 (цілодобово), забезпечено цілодобове чергування лікарів не відкладних станів, акушер-гінекологів, хірургів, реаніматологів, клінічних і рентгенлаборантів та покриває 69% населення в межах 60-хв доступності. Тільки на базі Могилів-Подільської ОЛІЛ розташоване відділення гемодіалізу та завершується реконструкція кардіоцентру, де можна буде проводити операції на серці.

Наступні за рейтингом стали Гайсинська ЦРЛ (240 балів), Бершадська та Тульчинська ОЛІЛ з 239 балами, Крижо- пільська ОЛІЛ - 233, Барська ЦРЛ - 208, Шаргородська ЦРЛ - 202. Всі інші лікарні набрали менше, ніж 200 балів. Останнє місце в рейтингу посідає Липовецька ЦРЛ з 77 балами.