Місцевий бюджет був та залишається індикатором господарської діяльності міста та рівня ком­фортності проживання для його мешканців. Щороку в Могилеві-Подільському реалізуються різні соціальні програми, моливості яких залежать напряму від фінансової спроможності тих, хто їх ініціює. Децентралізація дає можливість місцевій владі щороку збільшувати видатки на соціаль­ний напрямок, покращити можливості та стандарти надання послуг.

За даними управління соціального захисту населення міськради, в 2019 році на виконання міської Програми надання додаткових пільг з оплати житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих учас-

ників АТО (ООС) виплати з міського бюджету склали 45 708 грн. (на 2020 рік збільшено до 70 000 грн.), за проїзд членам сімей загиблих (померлих) АТО - 38 400 грн. (на 2020 - 40 800 грн.). Поверх півтора мільйона гривень виплачено минулоріч за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування.

Виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (догляд за особами з інвалідністю, громадянами похилого віку, хворими, які потребують постійного стороннього догляду)склалав 2019 р. 304700 грн., забезпечено виробами медичного призначення та спеціальними засобами для догляду осіб з інвалідністю та діток з інвалідністю в розмірі 729 999 грн. (в планах 2020 р. - 900 000 грн.).

В новий рік місто вступило із збільшенням видатків на існуючі соціальні проєкти, відкриттям нових на­прямків. Міський голова Петро Бровко соціальний вектор вважає головним постулатом діяльності влади.

«Я хотів, аби ми зрозуміли один із важливих постулатів: чим спроможніша держава, тим вищий рівень захищеності її населення. Розуміючи те, що влада має нести відповідальність за очікування людей, за безпеку та добробут своїх мешканців, ми в цьому році заклали більші видатки на фінансування існуючих соціальних програм, а також відкрили нові напрямки. Я вдячний депутатському корпусу за такий підхід і розуміння проблем та потреб містян», - прокоментував міський голова Петро Бровко.

Не дивлячись на те, що надзвичайно складним навантаженням на міський бюджет лягло утримання лікарні, місто винайшло резерви, аби не тільки не зменшувати соціальні видатки, а й збільшити. Так, в 2020 році міська влада запроваджує нові програми, згідно яких з міської скарбниці відшкодуватимуть в розмірі 100 000 грн. за пільгове користування послугами зв’язку, 40 000 грн. за пільговий проїзд в приміському залізничному транспорті Вінницької обл., 60 000 грн. складе компенсація за пільговий проїзд автомобіль­ним транспортом на міжміських внутрішньообласних маршрутах загального користування особам з інва­лідністю І-ої групи по зору та супроводжуючим їх.

■ Тетяна Фоменко