Щоб стати кінологами та виховати своїх чотирилапих помічників, група військовослужбовців Могилів-Подільського прикордонного загону відбула до Великомостівського навчального центру, що на Львівщині.

У центрі підготовки прикордонників – кінологів військовослужбовці навчатимуться півроку. Спочатку - теорія, а затим набуття практичних навичок на дресирувальних майданчиках. Майбутніх інструкторів службових собак навчать дресируванню тварин, розшуку людей по запаховому сліду та затриманню злочинців, пошуку вибухівки, зброї, боєприпасів, наркотичних речовин. Окрім цього, кінологи освоять і основи ветеринарії та надання першої допомоги тваринам, навчаться розпізнавати «собачі» недуги, організації правильного харчування тощо.

Слід зазначити, що у числі прикордонників, які відбули на навчання, є і жінки. Якщо раніше кінологами могли стати тільки чоловіки, то нині все більше жінок виборюють право стати інструктором службової собаки. «І, зауважте, справляються вони зі своїми обов’язками не гірше чоловіків!, - долучився до розмови начальник кінологічного відділу підполковник Олексій Федоров. - Дівчата-кінологи, як і їх колеги, уміють поводитися з тваринами. Вони досить уважні до собак, проявляють відповідальність та турботу до них. Після завершення навчального курсу разом зі своїми підопічними новоспечені кінологи повернуться до місця постійного несення служби і розпочнуть роботу у підрозділах охорони кордону на ділянці Могилів-Подільського загону».

Прес-секретар загону Людмила КАТЕРИНИЧ