Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

26 листопада 2019 року на базі Могилів – Подільської міської публічної бібліотеки №1 відбулася конференція «Голод в Україні: сторінки історії», у якій взяли участь вчителі та учні 11-б кл. Гімназії №2 м. Могилева – Подільського, директор краєзнавчого музею та працівники міської публічної бібліотеки №1, щоб усвідомити суть, збагнути передумови та наслідки страшного злочину перед людством та вшанувати їх світлу пам'ять.

Відкрила конференцію завідувач міської публічної бібліотеки №1 Анжела Крижанівська.

«Дослідження своєї історії є надзвичайно важливим для кожного народу. Голодомор 1932-1933 років – це трагедія української нації, трагедія «штучно» влаштована радянським тоталітаризмом з метою знищення української нації та нашої державності. Ми повинні зробити все можливе для того, щоб подібні події ніколи більше не мали місця у нашій історії», – зазначив вчитель історії Гімназії №2 Стецюк Григорій Анатолійович.

З доповідями про наслідки, причини та масштаби спланованого сталінським режимом геноциду українського народу виступили учні 11-б кл. Гімназії №2 м. Могилева – Подільського Біжан Вікторія, Савін Андрій, Войчук Іван, Крижанівський Даниїл. Найболючішу тему конференції «Діти і голодомор» розкрила в своїй доповіді Глущак Анна.

Директор краєзнавчого музею Світлана Вікторович у своєму виступі поінформувала про причини, масштаби і наслідки Голодомору на Поділлі та в нашому місті в період 1932-1933 років.

«Сучасність краще пізнається через розуміння власної історії. Проведення конференції покликане ще раз згадати злочини сталінської влади проти українців, підкреслити необхідність подальшого вивчення причин та наслідків цих злочинів проти людства, наголосила Андрушко Наталя Альфредівна вчитель української мови та літератури Гімназії №2 та класний керівник 11-б класу.

Під час проведення конференції учасники заходу були ознайомлені з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору на Україні.