…КОЛИ РОЗКОЛЮЄТЬСЯ СВІТ НА ДО І ПІСЛЯ ВЧОРА Й ЗАВТРА, КОЛИ НА ГОРЛО НАШІЙ ПІСНІ НАХАБНО НАКЛАДАЮТЬ ЛАПИ І ОБРИВАЮТЬ НАШ ПОЛІТ, ТОДІ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ МАЙДАНИ, ТОДІ МІЛЬЙОНИ В УНІСОН СПІВАЮТЬ ГІМНИ І МОЛИТВИ, І ДІЄ ТУТ ОДИН ЗАКОН – ЗАКОН ОБ’ЄДНАНОЇ СИЛИ, ЗАКОН ЗАВЗЯТТЯ Й БОРОТЬБИ. МИ В БОГА ВОЛІ ПОПРОСИЛИ І ВПЕРТО ЙДЕМО ДО МЕТИ… (Людмила Пуляєва)

21 листопада українці святкують День Гідності та Свободи. В цей день наша країна згадує патріотів-героїв, які загинули під час Революції Гідності, згадуємо тих, хто підняв стяг боротьби за нашу свободу .

25 листопада в міській публічній бібліотеці №2 була проведена година історичної правди «Революція Гідності та Свободи: хроніка подій».Учасники заходу, учні 9-Б класу гімназії №5 ( класний керівник Костик Г.Ф., музичний керівник Ласкус С. О.) , з болем і сльозами на очах згадували події Революції Гідності.Поетичні рядки, сплетені у патріотичну мозаїку «Вірші, написані Майданом» звучали у виконанні читачів бібліотеки. Під час проведення заходу діти співали пісні, присвячені Героям Майдану, вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та героїв війни на сході. Гостями зустрічі були учасникивоєнних дій на Сході України– Вячеслав Суслов та Олександр Бровінський, які поділилися з учнями спогадами,розповідали, що пережили за час, проведений в зоні АТО.Воїни подарували дітям боєвий стяг, як символ мужності та героїзму.

Чи змінилося сприйняття слів про гідність, цінність людського життя, смерть, любов до своєї країни? Чи навчилися любити один одного і боротися один за одного, щиро просити Бога за наших батьків та близьких? Чи усвідомили ми, у чому – цілісність держави? Саме на ці питання шукала відповіді учнівська молодь, яка переконана, що Майдан став символом віри й надії, місцем, куди стікається енергія нашого народу і дає імпульс до боротьби за свободу. Не міліє криниця патріотизму у наших дітей, вони гідні продовжувачі слави, подвигу і гідності всіх українців, хто боронив і боронить нашу Незалежність.

На заході була оформлена літературна виставка «День, що змінив нашу країну».